Kocaeli Etkinlikleri


Kocaeli'de Gerçekleşecek Kültür ve Sanat Etkinlikleri. Sergiler, Konserler, Festivaller, İmza Günleri Hakkında Bilgiler

Yeniköy'ün Yaz Şenliği
Yeniköy Belediyesi 5. Geleneksel Yaz Şenlikleri’nde coşku bir an olsun dinmedi. Konserler ve gösterilerle renklenen şenlik kapsamında Yeniköy Kültür Parkı da törenle hizmete sunuldu

Yeniköy Belediyesi 5. Geleneksel Yaz Şenlikleri, geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi yine renkli görüntülere sahne oldu. Şenlikler kapsamında Yeniköy Belediyesi tarafından yapılan Yeniköy Kültür Parkı da törenle hizmete girdi. Yeniköy Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz’ın ev sahipliği yaptığı şenliklere Başiskele Kaymakamı Selami Aydın, Çevre ve Orman eski Bakanı Osman Pepe, milletvekili Fikri Işık, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Karşıyaka Belediye Başkanı Mustafa Çakır, Kocaelispor Kulüp Başkanı Serhan Gürkan ve çok sayıda davetli katıldı. Protokolün kültür parkı açılışını gerçekleştirmesinin ardından İbrahim Sadri, Zeynep Başkan ve Sümer Ezgü sahne alarak Yeniköylüler’e unutulmaz saatler yaşattı.

800 bin YTL
Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Kocaeli Milletvekilleri Osman Pepe ve Fikri Işık’ın selamlama konuşmalarının ardından kürsüye gelen Yeniköy Belediyesi Başkanı Hüseyin Ayaz yeni açılan kültür parkı hakkında bilgi verdi. Ayaz, “Belediyemizin öz kaynaklarıyla yapılan, 8 bin metre kare alan içerisindeki kültür parkı 800 bin YTL’ye mal oldu. İçersinde 1500 kişilik anfi tiyatro, 20 bilgisayarın bulunduğu bilgisayar kütüphanesi, kent halkının kullanımı amacıyla ev eşyalarının satışa sunulabileceği sergi salonu, kafeteryası ve çocuk oyun alanlarıyla modern bir tesis yaptık. Tören hatta bayram kutlamaları bu alan içersinde yapılacak” dedi.

5 bin kişilik ikram
Protokolün konuşmalarının ardından sahneye ilk olarak şair İbrahim Sadri çıktı. Kendi şiirlerini okuyan Sadri’in ardından Karadeniz müziğinin son dönemde yıldızı parlayan isimlerinden Zeynep Başkan, hayranlarıyla buluştu. Enerjisiyle herkesi coşturan Başkan, hayranlarının gönüllerini bir kez daha feth etmesini bildi. Şenlikler kapsamında son olarak Türk halk müziğinin güçlü ve sevilen seslerinren Sümer Ezgü sahne aldı. Konserler sırasında yaklaşık 5 bin kişilik etli pilav, tatlı ve ayran ikramı yapılırken paraşütle inen Türk bayrakları ve muhteşem havai fişek gösterisi de alanı dolduran binlerce kişi tarafından büyük beğeni topladı.
Özgen ÇAVUŞ
BizimKocaeli

Düşüncelerinizi yazın!

Ücretsiz Abonelik