Kocaeli Etkinlikleri


Kocaeli'de Gerçekleşecek Kültür ve Sanat Etkinlikleri. Sergiler, Konserler, Festivaller, İmza Günleri Hakkında Bilgiler

Taşköprü Hasat Sonu Şenliklerine Davet
Taşköprü Ağası Fehmi Gümüşel ve Taşköprü Dernek Başkanı Öznür Gökkaya Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili İlyas Şeker ve Genel Sekreteri Münir Karaloğlu’nu makamlarında ziyaret etti. Heyet, Şeker ve Karaloğlu’nu Taşköprü 7. Hasat Sonu Şenlikleri ve Yağlı güreş etkinliklerine davet etti.
ŞEKER VE KARALOĞLU’NA ZİYARET
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi spora ve sporcuya verdiği desteği geleneksel Türk spor dalı olan yağlı güreşte de devam etdiriyor.Taşköprü’de 20-30-31 Ağustos tarihlerinde yapılacak etkinlikler için Büyükşehir Belediyesi’ne gelen güreş ağası Fehmi Gümüşel ve dernek başkanı Öznür Gökkaya, Başkan Vekili İlyas Şeker ve Genel Sekreter Münir Karaloğlu’nu ziyaret etti.

7. HASAT SONU ŞENLİKLERİ
Taşköprü Heyeti daha sonra Başkan Vekili İlyas Şeker’i İshakçılar Köyü’nde yapılacak olan Taşköprü 7. Hasat Sonu Şenlikleri ve Yağlı Güreşleri’ne davet etti. Başkan Vekili Şeker, Büyükşehir Belediyesi olarak Türk tarihinin en önemli kültürel sporlarından olan yağlı güreşlere gereken desteği her zaman vereceklerini ifade etti. Şeker, Kocaeli’nin bir çok yerinde yapılan güreşlerin birleşerek büyük çapta bir organizasyon düzenlenebileceğini belirtti.

DESTEK DEVAM EDECEK
Taşköprü Ağası Fehmi Gümüşel ve Taşköprü Dernek Başkanı Öznür Gökkaya’dan oluşan heyet daha sonra Genel Sekreter Münir Karaloğlu’nu ziyaret etti. Ziyarette Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Dr.Tahir Büyükakın da bulundu. Münir Karaloğlu, sporun her dalına önem göstererek destek sağladıklarının altını çizerek Büyükşehir Kağıtspor olarak 30 branşta 2 bin 348 lisanslı sporcunun faaliyet gösterdiğini söyledi. Yağlı güreş için Kırkpınar Güreşleri gibi önemli bir organizasyon gerçekleştirme  düşüncelerinin olduğunu belirten Karaloğlu, yerel spor çalışmalarına verdikleri desteği sürdüreceklerini de açıkladı.

BÜYÜKŞEHİR’in KATKILARIYLA
Davet ziyaretlerinden sonra konuşan heyet yetkilileri, Büyükşehir Belediyesi’nin verdiği desteğin çok önemli olduğunu söyledi. Sağlanan katkılar ile bu konuda daha cesaretli adımlar attıklarını belirterek Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti. Güreş heyeti, Şeker ve Karaloğlu’na şenliklerin sembolü mum hediye etti.

Bir Yorum “Taşköprü Hasat Sonu Şenliklerine Davet”

Düşüncelerinizi yazın!

Ücretsiz Abonelik