Kocaeli Etkinlikleri


Kocaeli'de Gerçekleşecek Kültür ve Sanat Etkinlikleri. Sergiler, Konserler, Festivaller, İmza Günleri Hakkında Bilgiler

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin kent halkına kazandırdığı Sekapark, Ramazan ayında da kent halkının gözde mekanları arasında olmaya devam ediyor.

Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Sekapark içerisindeki Palmiye Kafe, deniz manzarası farklı ve zengin mönüsüyle de Ramazan’da en fazla müşteri çeken yerlerden biri. Kocaeli’nin en gözde yerlerinden biri olan Palmiye Cafe hem ucuz fiyat seçeneği ile hem de deneyimli personeli ile her akşam vatandaşlar tarafından en çok tercih edilen yerlerden biri durumunda.

Osmanlı ve Türk mutfağından farklı lezzetlerin sunulduğu Palmiye Kafe’nin en belirgin özelliği, hazırladığı birbirinden farklı lezzeti deniz manzarasında Kocaelilerin beğenisine sunmak. Palmiye’de orucunu açmak isteyen vatandaşları sıcak yaz gününün tatlı deniz esintisi bekliyor. Mönüler Körfez’in maviliklerine kurulan sofralarda beğeniye sunuluyor.

Osmanlı ve Türk mutfağından farklı lezzetleri oldukça uygun fiyatlarla sunan Palmiye Kafe’de deniz manzaralı açık alanda 110 kişi, kapalı alanda ise 170 kişi konuk ediliyor. Gündüz servisine de açık olan kafe, 7 farklı mönü seçeneğiyle göz dolduruyor.

Palmiye Kafe’de beyaz peynir, kaşar peyniri, domates, salatalık, zeytin, bal, tereyağı, hurma, pastırmadan oluşan iftar tabağı, turşu, haydari, acılı ezme, günün çorbası, Tepsi Böreği, Mantarlı Fleminyon, Et Sote, Püreli Kebap, Ali Nazik Kebabı, Güveç Köfte, Mantarlı Palmiye Tavuk, Piliç Sote’den oluşan Ana Yemekler, Mevsim Salatası, Güllaç, Sütlaç, Ekmek Kadayığı, tel kadayıfı ve tiramisu tatlıları, bir adet meşrubat güler yüzlü personel tarafından sunuluyor. Bu mönülerin fiyatları seçeneğe göre 20 ile 27 TL arasında değişiyor.

Ayrıca oruçlarını mum ışığında açmak isteyenler için önemli bir detay da düşünülmüş. Akşam saatlerinde Sekapark’ın serin olabilme ihtimali nedeniyle kafe, müşterilerine üzerlerine almaları için şal da veriyor. Bir yanda deniz, bir yanda mum ışığı, diğer yanda omuzları saran sıcacık şalla iftar keyfi kaçınılmaz oluyor.

Bir Yorum “Ramazan’da Palmiye Cafe ile Deniz Keyfi”

  1. emlak dedi ki:

    Bilgi için teşekkürler.

Düşüncelerinizi yazın!

Ramazan’da Palmiye Cafe ile Deniz Keyfi

Ücretsiz Abonelik