Kocaeli Etkinlikleri


Kocaeli'de Gerçekleşecek Kültür ve Sanat Etkinlikleri. Sergiler, Konserler, Festivaller, İmza Günleri Hakkında Bilgiler

Ramazan Ayında Tırda Tiyatro Keyfi
Ramazan ayı boyunca Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Tır Tiyatrosu ile vatandaşlara tiyatro keyfi yaşatmayı hedefliyor.Büyükşehir tarafından düzenlenecek olan etkinlik süresince Kocaeli’nin 20 farklı yerinde “Komedi Okulu” isimli oyun sahnelenecek.Ramazanın başlaması ile yola çıkacak olan Tır Tiyatrosu, ilk oyununu Doğu Kışla Gençlik Parkı’nda Kocaelili tiyatro severler için sergileyecek.

İftarın Ardından Sahnelenecek
1 Eylül Pazartesi günü başlayacak olan ve Ramazan ayına ayrı bir renk katması beklenen Tır Tiyatrosu, Yaklaşık iki yıl önce bir tır kamyonunun dorsesinin sahneye dönüştürülmesi ile ortaya çıktı. Hizmete başladığı günden bu yana çeşitli nedenlerle tiyatroya hiç gitmemiş olan vatandaşlara hizmet veriyor.Gitdiği her yerde büyük bir ilgi gören Tır Tiyatrosu iftarın hemen ardından perdelerini açacak. Tır Tiyatrosu Ramazan ayı boyunca Kocaeli’nin 20 ayrı noktasına giderek “Komedi Okulu” adlı oyunu sahneleyecek. Bu güzel etkinliğin vatandaş tarafından büyük bir ilgi ile izleneceği tahmin ediliyor.
20 Ayrı Yerde Gösterilecek
Ramazan etkinliklerine değişik bir hava katacak olan Tır Tiyatrosu, “Komedi Okulu” adlı oyunu ilk olarak Doğu Kışla Gençlik Parkı’nda sahneleyecek. Tır tiyatrosu İzmit merkezin yanı sıra Gebze, Dilovası, Çayırova, Hereke, Körfez, Yarımca, Tütünçiftlik, Uzunçiftlik, Kandıra, Maşukiye, Yuvacık, Karamürsel, Değirmendere ve Gölcük’te de perde açacak.

Komedi Okulu Hakkında Bilgi
Oyunda, Komedi Okulu’nda eğitim alan yaramaz, haşarı ve bir o kadar da zeki öğrencilerin huysuz öğretmenleri Dr. Sinir ile yaşadıkları macera ve aldıkları dersler komik ve eğlenceli bir şekilde sahneleniyor.

Düşüncelerinizi yazın!

Ücretsiz Abonelik