Kocaeli Etkinlikleri


Kocaeli'de Gerçekleşecek Kültür ve Sanat Etkinlikleri. Sergiler, Konserler, Festivaller, İmza Günleri Hakkında Bilgiler


Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Avrupa Birliği ile ortaklaşa yürütülen “Müzik Engel Tanımaz” projesi kapsamında ilk konseri vermek üzere ülkemize İtalya ve Bulgaristan’dan misafirler geldi.

Hayat boyu öğrenme Grundtvig programı çerçevesinde, toplumların evrensel dili olan müzikle, el birliği yaparak engelli insanların rehabilite olmalarını sağlamayı hedefleyen projede, ilk konser 9 Ağustos Cumartesi günü Fuar içi Güneş Sahnesi’nde gerçekleşecek.

KÜLTÜR ELÇİSİ GÖREVİ ÜSTLENİYORLAR
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Belde A.Ş ve Avrupa Birliği ortaklığında yürütülen ve Ekim 2007 tarihinde başlayan proje, Haziran 2009 yılında sona erecek. Türkiye’nin koordinatör olduğu proje kapsamında her ülke kendi müzik grubunu kurarak ses-nota, enstürman ve yabancı dil eğitimi verdi. Konserlerde kendi ulusal eserlerini seslendirecek olan grup aynı zamanda kültür elçisi görevini de üstleniyor.

İKİNCİ KONSER BULGARİSTAN’DA YAPILACAK
Proje ortağı olan İtalya ve Bulgaristan’da da konserler düzenlenecek. 4-10 Ağustos arasında ilimizde olacak olan İtalya ve Bulgaristan’dan gelen misafirler ilk konserlerini Fuar içi Güneş Sahne’de verecekler. İkinci konser Ekim 2008 ayı içinde Bulgaristan’da, üçüncü konser ise 2009 yılında İtalya’da yapılacak. Ayrıca ilimize gelen misafirlere Kocaeli’yi tanıtıcı kültür turları da düzenlenecek.
DeğişenKocaeli

Düşüncelerinizi yazın!

Ücretsiz Abonelik