Kocaeli Etkinlikleri


Kocaeli'de Gerçekleşecek Kültür ve Sanat Etkinlikleri. Sergiler, Konserler, Festivaller, İmza Günleri Hakkında Bilgiler

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Müzeler Haftası kapsamında son derece önemli bir etkinliğe imza atmaya hazırlanıyor. Büyükşehir Belediyesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile yaptığı işbirliği sonucunda Kocaeli’ndeki 62 İlköğretim Okulu’ndan 3 bin 144 öğrenciyi Kocaeli müzelerine taşıyacak. Gebze ve İzmit’ten gerçekleştirilecek karşılıklı deniz otobüsü seferleriyle, öğrenciler, Kocaeli’nin bugüne kadar görmedikleri güzelliklerini görme şansına kavuşacak.

Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı tarafından düzenlenecek etkinlik, 25 Mayıs Pazartesi günü başlayacak ve beş gün boyunca devam edecek.

Program kapsamında İzmit, Derince, Körfez, Gölcük ve Kandıra’daki okullarda okuyan öğrenciler, karşı kıyıda bulunan Gebze Eskihisar ve Osman Hamdi Bey Evi Müzesi; Dilovası, Çayırova, Darıca ve Gebze’deki okullardan geziye katılacak öğrenciler ise İzmit’te bulunan Gayret ve Hızırreis Gemi Müzelerini gezecek.

Öğrenciler ayrıca müzelerle ilgili bilgi alacak ve atölye çalışmalarına katılacak. Müzelerin gezilmesinin ardından öğrenciler için İzmit’te Sekapark, Eskihisar’da ise Eskihisar Kalesi’nde piknik düzenlenecek.

Düşüncelerinizi yazın!

Müzeler Haftası Etkinlikleri

Ücretsiz Abonelik