Kocaeli Etkinlikleri


Kocaeli'de Gerçekleşecek Kültür ve Sanat Etkinlikleri. Sergiler, Konserler, Festivaller, İmza Günleri Hakkında Bilgiler

Dün, yaz sezonunun en sıcak Pazar günü yaşanırken, ilimizin cennet köşelerinden Kartepe eteklerinde Kartepe Yayla Şenliği püfür püfür serin ortamda, binlerce kişinin katılımı ile gerçekleşti. Kartepe’nin turizm potansiyeli, sadece dağın zirvesinden ibaret değil. Şükrü Karabalık, Suadiye Belediye Başkanı olduğu dönemde Eğreltidüzü Yaylası’nın mükemmel güzelliğini ve turizm potansiyelini keşfetti. Bu alanda Kartepe Şenliğini düzenledi.

Ama bugüne kadar Eğreltidüzü Yaylası’nda hedeflenen turistik tesisler kurulamadı, çivi bile çakılamadı. Dün Kartepe Belediye Başkanı sıfatı ile Eğretlidüzü Yaylası’nda bir kez daha Yayla Şenliği düzenleyen Başkan Karabalık’ın, artık bu bölgeyi Türkiye’nin önemli turizm merkezlerinden biri haline getirecek adımları atması gerekiyor.

Dün Eğreltidüzü Yaylası’ndaki Kartepe Yayla Şenliğine, Karadeniz kültürü ve müziği hakimdi. İzmit sıcaktan kavrulurken, Eğreltidüzü’ne çıkan binlerce insan, serin ve temiz havanın, yemyeşil doğanın tadına vardı. Her köşede horon tepildi, türkü söylendi, halaylar çekildi. Kartepe Yayla Şenliği, ilimizdeki en güzel şenlik olduğunu bir kere daha gösterdi.

Bir Yorum “Muhteşem Kartepe Şenliği”

  1. birsen kerman dedi ki:

    canım başkanım varken herzaman bir adım deyil on adın ilerideyiz bilen bilmeyenlere duyursun suadiye onunla gurur duyuyor

Düşüncelerinizi yazın!

Muhteşem Kartepe Şenliği

Ücretsiz Abonelik