Kocaeli Etkinlikleri


Kocaeli'de Gerçekleşecek Kültür ve Sanat Etkinlikleri. Sergiler, Konserler, Festivaller, İmza Günleri Hakkında Bilgiler

Koaceli Büyükşehir Belediyesi ile Kartepe Belediyesi’nin ortaklaşa düzenlediği Kurtuluş Kupası 4. Mahalli At Yarışları Kartepe ilçesinde start alacak. Yarışlar 27 Haziran Cumartesi günü Sarımeşe’de bulunan Kartepe İdman Merkezi’nde bin 700 metrelik kum pistte 6 farklı koşu şeklinde gerçekleştirilecek.

Söz konusu yarış öncesi Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Hizmet Binası’nda basın toplantısı düzenlendi. Toplantıya Kartepe Belediye Başkanı Şükrü Karabalık, Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Müdürü Nurettin Arıcan, Türkiye Jokey Kulübü’nden Gürkan Vidinli, Kocaeli Üniversitesi’nden Mehmet Ali Gülcü, Tarım İlçe Müdürlüğü’nden Rıza Yalçın katıldı.

At yarışları heyecanının ilk kez Kartepe’de yaşanacağını belirten başkan Şükrü Karabalık “Türkiye Jokey Kulübü Kartepe İdman Merkezi’nin kum pistinde safkan Arap ve İngiliz atlarının heyecan dolu çekişmesinde at nesilini ve mahalli at yarışlarını geliştirme düşüncesindeyiz. Cumartesi günü saat 16:30’da startın verileceği yarışlar bin 700 metrelik kum pistte yarımşar saat ara ile yapılacak. 19:00’ a kadar sürecek yarışlarda 4 bin TL’den başlayan para ödülleri verilecek” şeklinde konuştu.

Karabalık ayrıca at yarışları için Kocaeli’ye bir müjde verdi. Karabalık, Türkiye Jokey Kulübü’nün 2009 yılı yatırımları için fon bulunduğu takdirde Kartepe İdman Merkezi’nde 2010 yılı yarış programına haftada bir 10 yarış günü konmasında görüş birliğine varıldığını, bu konu ile ilgili somut bilgiler ulaştığında kesin durumun belirleneceğini bildirdi.

2 Yorum “Mahalli At Yarışları Kartepe’de”

  1. ahmet babur dedi ki:

    slm lar cok guzel bi organizasyon bn yaşımdan dolayı aprantı olamamış bır kardesınızım kılom 54 boyum 1.60 orda atbınmek ısterım ist bulda yasıyorum atyarışlarını bırebır takıp eden selım ıpek yasın pılavcılar lada arkadas olan bırıyım bu organızyonda bulunmak ısterım saygılarımla

  2. fuat arslan dedi ki:

    bır hakem heyetı olarak burda işinı bılen herkese yer vardır yeterkı herkes adıl ve uzman olsun
    senıde beklerız
    buyrun gelın bı şans verebılırız

Düşüncelerinizi yazın!

Mahalli At Yarışları Kartepe’de

Ücretsiz Abonelik