Kocaeli Etkinlikleri


Kocaeli'de Gerçekleşecek Kültür ve Sanat Etkinlikleri. Sergiler, Konserler, Festivaller, İmza Günleri Hakkında Bilgiler


İzmit Körfezi, yarın tarihi günlerinden birisini yaşamaya hazırlanıyor. Bu yıl üçüncüsü yapılacak olan ‘’Haydi Körfez’i Yüzerek Geçelim’’ organizasyonunun halk yarışında, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ile birlikte çok sayıda vatandaş, İzmit Körfezi’nde yüzecek. Bu yıl ilk kez düzenlenen Uluslararası Kocaeli Açık Deniz Yüzme Kupası’nda ise yurtiçi ve yurtdışında usta yüzücüler şampiyonluk için kulaç atacak.

BASIN TOPLANTISI DÜZENLENDİ
Türkiye Yüzme Federasyonu, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Değirmendere Belediyesi, Kocaeli Gazetesi ve DESSAT tarafından organize edilen Körfez Yüzme Maratonu Halk Yarışı ve Uluslararası Kocaeli Açık Deniz Yüzme Kupası’yla ilgili, dün Otel Altınnal’da bir basın toplantısı düzenlendi. Toplantıya Değirmendere Belediye Başkanı Hasan Özer, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanı Ali Yeşildal, Gençlik ve Spor Şube Müdürü Nurettin Arıcan, Türkiye Yüzme Federasyonu Asbaşkanı Nevzat Mutlutürk, Federasyon Teknik Kurul Başkanı Bahtiyar Özçaldıran, Kocaeli Yüzme İl Temsilcisi Engin Katar, Kocaeli Gazetesi’nden Erkan Ünal ve Hakan Yağcıoğlu, DESSAT’tan Murat Kulakaç, Adanalı başarılı yüzücü Nesrin Olgun ile birlikte Ukraynalı ve Bulgar yüzücüler katıldı.

ÖZER’DEN BÜYÜKŞEHİR’E TEŞEKKÜR

Toplantıda ilk konuşmayı yapan Ali Yeşildal, Kocaeli’de yüzme sporuna yeni bir ivme kazandırmak için bu yarışı uluslararası boyutlara taşıdıklarını ifade ederek, etkinliğin uzun yıllar sürdürülmesini ve geleneksel hale gelmesini arzuladığını söyledi. Hasan Özer ise, Körfez’de 35 yılın ardından son 3 yıldır yüzme yarışlarının yapıldığına dikkat çekerek, “Körfezimiz yıllardır pis ve bakımsız haldeydi. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı teknik ve kolektör çalışmalarının ardından birçok bölgede yüzülür hale geldi. Körfez’de böyle bir yarışın yapılması bizi çok mutlu ediyor. Emeği geçenlere teşekkür ederim” dedi.

AVRUPA ŞAMPİYONASI’NA ADAYIZ
Başkan Özer’in ardından Yüzme Federasyonu temsilcileri yarışla ilgili değerlendirmelerde ve teknik yorumlarda bulundu. Nevzat Mutlutürk, böyle bir yarışın Türk sporuna önemli katkılar sağlayacağını belirterek, emeği geçenlere teşekkür etti. Yarış hakkında teknik bilgiler veren Bahtiyar Özçaldıran, bu yarışın iyi bir tecrübe olacağına dikkat çekerek, yarışın başarılı geçmesi durumunda ülkemizde Avrupa Yüzme Şampiyonası yapılabilmesi için talepte bulunacaklarını söyledi. Özçaldıran, Avrupa Şampiyonası için en uygun yerlerin Marmaris ve Kocaeli olduğunu belirtti.

EMANETE SAHİP ÇIKMIYORUZ
Kocaeli Gazetesi Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Erkan Ünal, yarışma hakkında detaylı bilgi verdi. Kocaeli’nin eşine az rastlanır bir güzellikte olduğuna dikkat çeken Ünal, şunları söyledi: ‘’Bu kadar güzellikler içinde bulunan bir coğrafyada yaşayan bizlerin, emanete sahip çıktığımız pek söylenemez. Şu anda Körfezimiz bir kırılma noktası yaşıyor. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi denizle barışma kampanyası başlattı. Bana göre, Büyükşehir Belediyesi’nin sınırları tüm Kocaeli’ni kapsadığı günden beri yaptığı en hayırlı hizmet, Körfez’i çevreleyen arıtma tesislerini devreye sokmak ve Körfez’i zehirleyen kaynakları kontrol edip, azaltmak olmuştur.

K.B.B

Bir Yorum “Körfez’de Uluslararası Yüzme Yarışı”

  1. melisa dedi ki:

    BENde çok seviyorum yüzmeyi kursa gştmek istiyorum..

Düşüncelerinizi yazın!

Ücretsiz Abonelik