Kocaeli Etkinlikleri


Kocaeli'de Gerçekleşecek Kültür ve Sanat Etkinlikleri. Sergiler, Konserler, Festivaller, İmza Günleri Hakkında Bilgiler

Kocaeli’nin Doğal Yürüyüş Parkurları Tanıtıldı
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan “Doğal Yürüyüş Parkurları” adlı kitabın tanıtımı, dün başkan İbrahim Karaosmanoğlu tarafından yapıldı.
Kocaeli sınırları içinde bulunan, Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenerek halkın kullanımına açılan 46 parkurun bütün detaylarıyla anlatıldığı kitabın tanıtımı da, bu parkurlardan birisi olan Paşasuyu Yürüyüş Parkurunda yapıldı.
Tanıtıma Başkan Karaosmanoğlu ile birlikte Bekirpaşa Belediye Başkanı Köktürk, Çayırköy Muhtarı Aşır Güneş, Belde A.Ş. Genel Müdürü Kemal Yazıcı, Başkanlık Danışmanları Ömer Polat, Mücahit Arslan, AKP İzmit İlçe Başkanı Hüseyin Yusuf, izciler, Akut ve Tema Vakfı temsilcileri katıldılar.
Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Kocaeli’nin bütün iklimlerin yaşanabildiği dünyanın en güzel köşelerinden biri olduğunu söyledi, “Kentimizin bu güzelliklerini tanıdıkça, insanın içi rahatlayacaktır. Kentimizin kimi güzelliklerini, özelliklerini, İstanbullular bizden daha iyi biliyorlar. Biz, sanayi kentinden turizm kentine geçişin adımlarını atıyoruz. Bu kitapta yer alan 46 yürüyüş parkurunu 100 parkura çıkartmak için de çalışmalarımız sürüyor.” Başkan Karaosmanoğlu, Kocaeli –Doğa Yürüyüş Parkurları kitabının hazırlanmasındaki katkıları nedeniyle Mücahit Arslan ve İsmail Şahinbaş’a da teşekkür etti. 5 kilometre uzunluğundaki Paşasuyu Yürüyüş Parkuru’nda yapılan tanıtımdan sonra, katılanlara köy ekmeği ve kahvaltı ikram edildi.anlatıldığı kitabın tanıtımı da, bu parkurlardan birisi olan Paşasuyu Yürüyüş Parkurunda yapıldı

Düşüncelerinizi yazın!

Ücretsiz Abonelik