Kocaeli Etkinlikleri


Kocaeli'de Gerçekleşecek Kültür ve Sanat Etkinlikleri. Sergiler, Konserler, Festivaller, İmza Günleri Hakkında Bilgiler

Kocaelideki Karamürsel Şenliklerinde Ebru Gündeşin Konseri
Karamürsel’in düşman işgalinden kurtuluşu nedeniyle düzenlenen şenliklerin finalinde sahneye çıkan ünlü sanatçı Ebru Gündeş, alanı dolduran binlerce kişiye unutamayacakları güzellikte bir gece yaşattı

Karamürsel’in düşman işgalinden kurtuluşunun 87. yıl dönümü nedeniyle düzenlenen ve günlerce süren şenlikler muhteşem bir finalle son buldu. Şenliklerin son günü Karamürsel Alp’in anıtı başında dua okunmasıyla başladı, Atatürk anıtına çelenk konulmasının ardından kaymakam Ramazan Mangaloğlu makamında tebrikleri kabul etti. İlhan Çınar Alanı’nda ise okulların halk oyunları ekipleri birbirinden güzel gösteriler sundu, resmi geçit töreni yapıldı. Gündüz etkinlikleri Karamürsel Avcılar ve Atıcılar Kulübü üyelerinin Karamürsel iskelesinden atış yapmasıyla sona erdi.

Ebru Gündeş konseri
Kurtuluş şenliklerinin finalini ise ünlü sanatçı Ebru Gündeş yaptı. İlhan Çınar Alanı’nı dolduran binlerce Karamürselli’nin karşısına alkışlar eşliğinde çıkan Ebru Gündeş gerek sesi, gerek şarkıları, gerekse sempatik tavırlarıyla ilçe halkının gönlünde bir kez daha taht kurdu. Eski ve yeni albümlerinden en sevilen şarkılarını Karamürselliler için seslendiren Ebru Gündeş, yaptığı kısa konuşmada “Böyle bir belediye başkanına sahip olduğunuz için çok şanslısınız” diyerek, İsmail Yıldırım’a övgüler yağdırdı.

Yıldırım’dan jest
Konserin ortasında sahneye çıkan Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım ise ünlü sanatçıya şenliğe katıldığı için teşekkür etti, plaketin ardından Karamürsel sepeti içinde bir çiçek takdim etti. Yıldırım kırmızı tek bir gülü de “Bu da benim için” diyerek Ebru Gündeş’e verdi. Daha sonra mikrofonu eline alan Yıldırım, şenliklere gösterdikleri ilgiden dolayı ilçe halkına teşekkür ederken, şunları söyledi: “Belki de bu sahneye son kez çıkıyorum. Önümüzdeki günler ne getirir, ne götürür bilinmez.

Beraber yürüdük
Kurtuluş şenliklerini beşinci kez düzenliyoruz. Bugün burada bulunuyorsak, bu güzelliği birlikte yaşıyorsak bunu borçlu olduğumuz insanlar var. Onlar bu vatan için canlarını, kanlarını hiçe saydılar. Bize düşen görev çok daha fazla çalışmak, üretmek. Bulunduğumuz bu makamlar bize miras değil, sizin emanetinizdir. Bu düşünceyle 5 yıl boyunca görev yaptım. Bana gösterdiğiniz ilgiye, sevgiye, coşkuya ‘Beraber yürüdük biz bu yollarda, beraber ıslandık yağan yağmurda’ diyerek karşılık veriyorum. Umarım bundan sonra da birlikte oluruz.”

Birlikte oynadılar
Konuşmasının sonunda Ebru Gündeş’ten özel bir ricada bulunan İsmail Yıldırım, “Herkesin bir hayali vardır. Benim de hayalimi gerçekleştirmem için önüme bir fırsat çıktı. Ebru Hanım’a birlikte oynamayı teklif ediyorum” dedi. Ebru Gündeş de “Bu kadar samimi ve sempatik bir belediye başkanı görmedim” diyerek, başkan Yıldırım’ın teklifini kabul etti. Çalan oyun havaları eşliğinde İsmail Yıldırım ve Ebru Gündeş karşılıklı göbek attı. Ebru Gündeş konserine kaldığı yerden devam ederken, alanı dolduran binlerce kişi de ünlü sanatçıya hep bir ağızdan eşlik etti.

Havai fişek gösterisi
Ebru Gündeş konserinin ardından Karamürselliler dakikalarca süren havai fişek gösterisini büyük bir keyifle izledi. Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım’ın ev sahipliği yaptığı konseri izleyenler arasında Karamürsel Kaymakamı Ramazan Mangaloğlu ve eşi Güngül Mangaloğlu, CHP İl Başkanı Sefa Sirmen, ANAP eski milletvekili Sefer Ekşi, Kandıra Belediye Başkanı Mustafa Öğren ve eşi, Petrol-İş Sendikası Yarımca Sendikası Başkanı Yaşar Erbaş da vardı.
Melih PALAS
BizimKocaeli

Düşüncelerinizi yazın!

Ücretsiz Abonelik