Kocaeli Etkinlikleri


Kocaeli'de Gerçekleşecek Kültür ve Sanat Etkinlikleri. Sergiler, Konserler, Festivaller, İmza Günleri Hakkında Bilgiler

Kocaelide Ramazan Yardımları Dağıtılıyor
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Ramazan ayı öncesinde ihtiyaç sahibi olan 20 bin aileye yapacağı kuru gıda yardımının dağıtımını devam ettiriyor. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne ait soğuk hava deposunda muhafaza edilen gıda malzemeleri kolilenerek adreslere teslim ediliyor.

Dağıtımı yapılan yardımların Paketleme işlemi, Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanı DR. Osman Poyraz’ın kontrolünde gerçekleştiriliyor ve ardından ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere hazırlanıyor.

8 Bin İhtiyaç Sahibi
Muhtarlar rehberliğinde ihtiyaç sahiplerinin evlerini ziyaret eden Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı ekipler, içinde kuru gıdaların bulunduğu kolileri teslim etmeye başladı. Ramazan ayına kadar sürecek olan dağıtım işlemi çerçevesinde şu ana kadar 8 bin kişiye yardım kolisi ulaştırıldı. Vatandaşlar da bu hizmeti kendilerine sunan başta Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu olmak üzere emeği geçen herkese dua etmekten geri kalmadı.

14 Farklı Malzeme
Gıda kolisi; 2,5 kilo pirinç, 2 kilo mercimek, birer kilo nohut, kuru fasulye, bulgur, 5 kilo un, 2 kilo toz şeker, bir kutu küp şeker, 2 litre yağ, 2 kilo zeytin, birer paket çay ve tuz ile yarım kilo makarna olmak üzere 14 adet malzemeden oluşuyor. Koliler, Ramazan ayı başlamadan muhtarlar tarafından belirlenen ihtiyaç sahiplerinin evlerine teslim edilecek.

7 Yorum “Kocaelide Ramazan Yardımları Dağıtılıyor”

 1. kamuran dedi ki:

  2 senedir yazmaktayım.7 kardeşiz ama kimse yardım etmiyor .babam tek çalışmakta 2 kardeşim liseye geçti ne olur yardım edinnnnnnnnnnnnn

 2. kamuran dedi ki:

  sevgili yardımseverler neolur bize yardım edin 6kardeşiz babam tek çalışmakta 5 kişi okumakta neolur yardım edin

 3. NESLİ dedi ki:

  çok değil ama bir miktar para ile kamuran arkadaşa yardım etmek isterim gerekli iletişim adresiniz varmı acaba

 4. kamuran dedi ki:

  benim adresim osmangazi mah .aşıroglu.caddesi.servet sokak.no.10

  kocaeli/darıca ne olur yardım edin 6 kardeşiz babam tek çalışmakta 6 kardeşim de okumakta yardım larınızı bekliyorum……..

 5. kamuran dedi ki:

  sevgili yardım severler ne olur yardım edin

 6. kamuran dedi ki:

  ne olur yardım edin

 7. kamuran dedi ki:

  okullar açıldı ama yardım edin yok ne olur yardom edin

Düşüncelerinizi yazın!

Ücretsiz Abonelik