Kocaeli Etkinlikleri


Kocaeli'de Gerçekleşecek Kültür ve Sanat Etkinlikleri. Sergiler, Konserler, Festivaller, İmza Günleri Hakkında Bilgiler

Uzun bir öss çalışmalarının ardından ve Ösym’nin yerleştirme sonuçlarını açıklamasıyla birlikte Üniversiteye ilk adım atacak olan gençler öncelikli olarak kazandıkları okulun tanıtım yazılarını aramaya başladılar. Bu nedenle forum’da tanıtım konuları bir hayli rehabet gördü. Neyse şimdi üniversitemizi tanıdık. Yapmamız gereken ise Kocaeli Üniversitesine gerekli kayıt belgelerini hazırlamak ve kayıt işlemlerini tamamlamakta sıra bunun için yapılması gerekenleri ben size aşağıda belirteceğim bunları nerden mi bilmiyorum. Geçen sene aynı işlemleri bende yapmiştim o yüzden :) Gerçi bu sene bir kaç birşey değişmiş ama hiç sorun değil ;)

2010-2011 Eğitim-Öğretim Yılında Kocaeli Üniversitesine ilk defa kayıt yaptıracak öğrencilerin kayıt işlemleri 31 Ağustos 2010- 07 Eylül 2010 tarihleri arasında yapılacaktır.

2010-2011 Eğitim-Öğretim Yılında Kocaeli Üniversitesi’nde öğrenimine devam eden öğrencilerin kayıt yenileme işlemleri Güz Yarıyılında 13 – 17 Eylül 2010 tarihleri arasında; Bahar Yarıyılında 14 – 18 Şubat 2011 tarihleri arasında İnternet ortamında Öğrenci Bilgi Sistemi üzerinden yapılır.

Kocaeli Üniversitesi‘ne Kayıt Olabilmeniz İçin Yapmanız Gereken İşlemler ;

1- ÖSYS SONUÇ BELGESİ
(Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sonuç Belgesi’nin İnternet Çıktısı)

2-DİPLOMA
(Adayın mezun olduğu lise ve dengi okuldan aldığı diplomanın aslı ya da yeni tarihli mezuniyet belgesi [Başarı belgesi, mezuniyet belgesi yerine kullanılamaz.])

3-NÜFUS CÜZDANI VE ARKALI ÖNLÜ FOTOKOPİSİ
(Nüfus cüzdanının aslı ve arkalı önlü fotokopisi)

4-İKAMET BELGESİ
(Halen ikamet etmekte olduğunuz mahalle/köy muhtarlığından, yeni tarihli olarak alınmış belge.)

5-ASKERLİK BELGESİ
(Askerlik çağına gelmiş veya daha yukarı yaştaki (1986 ve daha öncesi doğumlular) erkek adaylar için ilgili askerlik şubesinden alınacak askerlikten muaf olduğuna dair belge.)

6- FOTOĞRAF
(Yasa ve Yönetmeliklere uygun, cepheden çekilmiş(renkli gözlük olmaksızın), 4,5×6 cm ebadında 4 adet fotoğraf.(belgelere yapıştırılmış olanlarla birlikte)

7-ÖĞRENCİ KATKI PAYI
(Normal öğretim öğrencileri, katkı payı kredisi (Harç Kredisi) için müracaat etmişlerse, katkı payını yatırmayacaklardır. Katkı kredisine başvurmayan normal öğretim öğrencileri ile ikinci öğretim öğrencileri ; Türkiye’deki tüm İş Bankası şubelerine zarfın üzerindeki Kocaeli Üniversitesi Öğrenci Numarası’nı ibraz ederek Katkı Paylarını yatırabilirler. Tutarlar ve Banka Hesap Numaraları, otomatik olarak çıkacaktır). Bankadan alınan dekontun bir nüshası kayıt sırasında, görevliye teslim edilecektir.)

8- KAYIT ÜCRETİ
(Kayıt ücreti olarak Fakülte ve Yüksekokul Öğrencileri 50 YTL, Meslek Yüksekokulu öğrencileri 30 YTL’yi öğrenci numaralarını vererek Türkiye’deki tüm İŞ Bankası şubelerine yatırabilirler. Bankadan alınan dekontun bir nüshası kayıt sırasında, görevliye teslim edilecektir.)

9-SAĞLIK RAPORU (Sadece aşağıda yazılı olan fakülte, yüksekokul ve meslek yüksekokulları için)
(İzmit MYO’nun İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği Programı, Karamürsel MYO’nun Güverte Programı ve Gemi Makineleri Programı, Körfez MYO, Yahyakaptan MYO, Hereke Ömer İsmet Uzunyol MYO’nun Özel Güvenlik ve Koruma Programı, Beden Eğitimi ve Spor Yük. Ok., Karamürsel Beden Eğitimi ve Spor Yük.Ok. Sivil Havacılık Yük. Ok., Kocaeli Sağlık Yük. Ok. ve Kocaeli Sağlık Hizmetleri MYO’nu kazanan öğrenciler tam teşekküllü sağlık kuruluşlarından (Tıp Fakültesi veya Devlet Hastane’lerinden alınacaktır). Heyet Raporu getirmek zorundadırlar.)

10- BİLGİ FORMU
(Öğrenci Bilgi Formu doldurulmuş halde teslim edilmek üzere hazır olacak. ( Öğrenci Bilgi Formu Kocaeli Üniversitesi web sayfası‘nda bulunmaktadır.))

Notlar:
Bu belgeler kayıt sırasında mutlaka ama mutlaka yanınızda olsun garanti olması açısından belgelerin birer adet fotokopisini çektirin. Kayıt için bizzat kendinizin bulunması gerekiyor. Posta veya noter vekaletiyle kayıt yapmıyorlar.

Öğrenci numarınızı öğrenmek için Kocaeli Üniversitesi internet sitesinde Öğrenci Hizmetleri Linkinin altında acılan 2. sırada görünen Yeni öğrenci numaraları kısmından öğrenci numaranızı, Öğrenci Hizmetleri Linkinin altında acılan 6. sırada bulunan öğrenci not görüntüleme linkini tıklarsanız Öğrenci Bilgi formuna ulaşırsınız bu bilgileri doldurarak kayıtı tıklayınız ve daha sonra çıktısını alınız. 10. madde için gerekli

Anlaşılamayan veya tereddüt ettiğiniz konular için 0 262 303 12 02 04 05 no.lu telefonlardan bilgi alabiliyorsunuz ayrıca.

Tavsiyeler:
1) Öncelikli olarak kayıt işlemlerinizi hızlı bir şekilde yaparak hataya düşmeyin yavaş adımlarla ilerleyin ve doğru yapın. Kulaktan duyma bilgilere kesinlikle inanmayın.
2) Kayıt sırasında eğer size bu kitabı almalısınız gibi bir teklif gelirse şuan üzerimde nakdim yok diyerek teklifi geri çevirin. Çünkü verdikleri kitaplar kar amaçlı ve %85 olasılıkla hiçbir hoca o kitabı istemiyor sizlerden. Gerekli olursa sonradan da alabilirsiniz dimi veya bir üst sınıflardan ;)
3) İlk hafta muaf sınavları yapılıyor. O yüzden gidin ve bilgi sahibi olduğunuz derslerin sınavına tek seferde girerek bütün yıl girmekten kurtulun :d

Kocaeli Üniversitesi’ne kayıt için tüm ayrıntıları anlatdım. Eğer anlıyamadığınız veya tereddüt ettiğiniz konular var ise sorabilirsiniz. Ayrıca üniversite’nin resmi web sayfasından bilgileri kontrol etmeyi unutmayın.

Kazanan tüm arkadaşları tebrik ederim. Yeni eğitim öğretim yılı hayırlı olsun Kocaeli Meslek Yüksek Okulu’nu kazanan varsa ayrıca belirtebilir :dsadsad:

87 Yorum “Kocaeli Üniversitesi Kayıt Belgeleri ve İşlemleri”

 1. nihal şahin diyor ki:

  ben nihal bu basvurular ne zaman son ve ücretler ne kadardır

 2. admin diyor ki:

  *Kayıt işlemleri 01 Eylül 2008- 05 Eylül 2008 tarihleri arasında
  *Ek Yerleştirme Kayıtları 09 Ekim 2008- 11 Ekim 2008 tarihleri arasında
  *Kayıt yenileme işlemleri Güz Yarıyılında 15 19 Eylül 2008 tarihleri arasında
  *Bahar Yarıyılında ise 02 06 Şubat 2009 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir.

 3. özlem nacak diyor ki:

  Merhaba benim altdan iki dersim var cuma günü yani 05-09-2008 de sınavım var bu günde son gün nasıl baş vura bilirim.

 4. admin diyor ki:

  @özlem nacak ;
  Eğer sınavın 17.00 İtibari ile sonlanıp sonuçlanabiliyorsa geçici mezuniyet belgesini alıp kayıt işlemini yaptırabilirsin. Eğer olmazsa ek kayıt’larla beraber senin’de kaydını alacaktır.

 5. songül diyor ki:

  kayıt yenillemek için ne gerekiyo herhangi bi evrak felan gerekiyomu nette bulamadım acil biri cevap versin okulun kapısından boş dönmiyim sonra..

 6. admin diyor ki:

  Kayıt yenileme işlemleri 15-19 Eylül Tarihlerinde gerçekleşecek. Harc parasını yatırmanız kayıt işlemini yenilemeniz anlamını taşımaktadır.

 7. hilal diyor ki:

  ben bu sene koü kazandım ders kaydı yaptırmam gerekiyomu gerekiyosa nasıl yapcam

 8. hilal diyor ki:

  ders kaydı için benim kocaeline gelmem şart mı benim yerime bi başkası yapamaz mı

 9. admin diyor ki:

  @hilal ; Ders kaytı’nı Öğrenci Web Sayfası üzerinden yapabilirsin. Kocaeli’ye gelmene gerek yok. Ders seçim klavuzu sana yardımcı olacaktır zaten. Ayrıca ders seçimini yaptıktan sonra çıktı almayı unutma rehber öğretmene teslim etmen istenilebilir.

 10. EHLEM diyor ki:

  yha ben 2 yıllık tutturdum kocaelini ama kayıt olmadım yani gitmekten vaz geçtim şuan pişman oldum gitmek istiyorumm napcammm

 11. ehlem diyor ki:

  :p bu aradaa teşekkür ederimmm cevapların içinnnn!!!

 12. admin diyor ki:

  @ehlem ; Her türlü soru ve sorunlarınız için : Bilgi İşlem Daire Başkanlığını arayabilirsiniz. Tel: 0262 303 12 82

 13. güçin diyor ki:

  ben 2. dönem harç parasını ne zmn yatırılcağını bilmiyorum zaten Dondurmuştum gitmiyorum 1. yi yatırdım da şmdi 2. dönemin parasını ne zaman yatırıcağızz????

 14. NİHAL diyor ki:

  merhaba ben sakarya üniversitesi okul öncesi 2.sınıf öğrencisiyim tekrar sınawa girip kocaeli üniversitesine gecmek istiyorum fakat burada gordüğüm dersleri saydırabilirmiyim merak ediyorum bana yardımcı olursanız cok sewinirim.

 15. ByAgressif diyor ki:

  @NİHAL, Anlaşılamayan veya tereddüt ettiğiniz tüm konular için 0 262 303 12 02 04 05 no’lu telefonlardan bilgi alabilirsiniz.

 16. fırat diyor ki:

  öncelikle herkese kolay gelsin.Ben manisadan gebze myo nu tercih ettim ancak önümüzdeki ayın 13nde polislik sınavına gireceğim eğer kayıt yaptırsam polislik sınavını kazandığım zaman harç paraları bana iade edilecek mi?Lütfen yardımcı olun şimdiden teşekkürler

 17. ırmak diyor ki:

  slm ben kayıt olucam ve gerekli olan belgelerde vep sayfasındaki formu doldurunuz yaziyor ama ögrenci numarası kayıtta verilicek formu doldurmak şartmı????

 18. aylin diyor ki:

  mrb ben kocaeli ünv. metalurji ve malzeme mühendisliğini kazandım kayıtlar tam olarak ne zaman başlicak

 19. Kâzım diyor ki:

  slm… ben koüyü kazandım kayıt için ve hazırlık vesaire işlemleri için hiçbi bilgim yok… bana ayrıntılı bi bilgi verebilir misiniz maillerinizi bekliyorum…

 20. gülşen diyor ki:

  merhaba kolay gelsın. ben kocaelı unıversıtesını kazandım kayıt ucretını merak edıyorum ve bırde kayıt olduktan sonra artı bır sorun olursa kayıt ucretını gerı alma sansım varmıııı teşekkurler

 21. gülçin diyor ki:

  mrb..Ben hereke ömer ismet uzunyol m.y.o na gideceğim bu sene..Ama devlet yurdu o okula ne kadar mesafede yurt başvurusu yaptım..Ve devlet yurtları nasıl acaba bi bilgisi olan yazabilirse çok memnun olurum…Devlet yurtları haricinde ev ve yurt fiyatları nedir..Lütfen bilgisi olanların cevap yasmasını rica ederimm..Teşekkürler şimdiden..

 22. CAHİT diyor ki:

  ben CAHİT bu basvurular ne zaman son ve ücretler ne kadardır

 23. Kaan diyor ki:

  Arkadaslar kayıtlar 7 eylul ıle 11 eylul arası okulların acılma tarıhı ıse 14 eylul.kayıt paralarıda ıkıncı ogretım ıle bırıncı ogretım arasında degısıor.ıkıncı ogretım 300 kusur bısı.bırıncı ogretım ıse 100 cıvarında.karaoglukaan@hot yardımcı olurum

 24. ozkan diyor ki:

  ben yurtlar hakkında bilgi almak istiyorum fiyatları ne kadardır özel ve devlet yurdu araların cok fark var mı ?

 25. Gülay diyor ki:

  mrb. ben hereke ömer ismet uzunyol m.o.y kazandım pendikte dayımlarda kalmayı düşünüyorum ve ordan servisle gidicem pendikten herekeye giden servisler hakkında bilgi alabilirmiyim…

 26. efe diyor ki:

  kocaeli yi kazandım… bu kayıtlar ne zaman başlayacak ve bitecek.

 27. aysel diyor ki:

  slm ben de koü gebze yüksek okulunu kazandım yurtlar hakkında bilgi almak istiyorum yardımcı olurmusunuz

 28. faruk diyor ki:

  ben kocaeli üniversitesi kandıra meslek yüksek okuluna yerleştim ama bana daha üniversiteden dosya gelmedi eğer bu dosya gelmezse ben ne yapacam nereye müracaat edeceğimi de bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim çünkü kayıtlara sadece 3 gün kaldı ama araya bir de hafta sonu giriyor yardımlarınızı bekliyor(lütfen)

 29. SEVİLAY diyor ki:

  mrb faruk benimde gelmedi üniversiteden herhengi bir kağıt bende napıcağımı bilmiyorum kayıta 3 gün kaldı üstelik daha hiç bir evrak hazır değil offf napıcam ya

 30. KaaN diyor ki:

  Gülay ben sana bi numara vericem bizim okulun servıscısı ok bana ulas asada adresım var

 31. faruk diyor ki:

  mrb sevilay eğer hala bilgi edinemediysen ben bilgi aldım gelmezsede önemli değilmiş ama kocaeli üniversitesinin web sayfasına girip oradan okul numaranı al daha sonra harc parasını falan yatır iş bankasına dekontu almayı unutma ama sakın daha sonra diğer işlemleri de yaparsın zaten

 32. faruk diyor ki:

  tek sorun sevilay kocaeli üniversitesi web sayfasına giremiyorum eğer sen girebilirsen girdiğin adresi mail olarak yollarsan sewinirim:?
  scorpion-frq-18@hot

 33. Resul AYDOĞDU diyor ki:

  Yeni öğrenciler için, öğrenci numaranızı şu sayfadan sorgulayabilir ve öğrenebilirsiniz: http://ogr.kou.edu.tr/koubs/ogrnumarasisorgu.cfm

 34. SEVİLAY diyor ki:

  mrb faruk hayır bende giremiyorum sitesine sabahtan beri uğraşıyorum ama birtürlü açılmıyo

 35. SEVİLAY diyor ki:

  faruk açıldı site hemen sende aç ben artık ordan öğrenicem kayıt için gerekli evrakları

 36. Resul AYDOĞDU diyor ki:

  2009-2010 Eğitim-Öğretim Yılı Kayıt Bilgileri:

  http://www.kocaeli.edu.tr/kayit/Kayit.htm

 37. hakan diyor ki:

  ben koceli köseköy myo kazandım benim bilgilerimin bulunduğu zarf halen bana ulaşmadı neden gönderilmedi???????

 38. EMRE FINDIK diyor ki:

  gerekli belgelere baktımda saglık raporu yazmıssınız peki ömer ismet uzunyol myo nun muhasebe bölümündeyım bu bölüme gerek varmı saglık raporu sadece guvenlıkmı acıl cvplarsanız sevınırım…

 39. Resul AYDOĞDU diyor ki:

  (Sadece aşağıda yazılı olan fakülte, yüksekokul ve meslek yüksekokulları için) not yazılmıştır. okulunuzun ismi geçmiyor ise sizden sağlık raporu istenmiyor demektir.

 40. nurefşan diyor ki:

  ben nurefşan kocaeli tıp fakültesini kazandım.öğrenci bilgi formunu doldururken mezun olduğu okulun diploma no,okulun derecesi ve kolunu soruyor.fakat bunlar diplomanın üzerinde yazmıyor.bu bilgileri nereden öğrenebilirim?kendi okuluma mı sormalıyım?

 41. yakup diyor ki:

  slm ben yakup alirızaveziroğlu myo tam olarak adresini alabilirmiyim merkezde mi? merkeze yakın mı?

 42. yakup diyor ki:

  birde başka bi sorum olacak çevre koruma ve kontrol bölümünü kazandım harç ne zaman yatırmam gerekiyo ve ne kadar yatıracam öğrenebilirmiyim iyi akşamlar

 43. ergün diyor ki:

  merhaba arkadaslar ben kocaeli ünüversitesi gazenfer bilge myo kazandım kayıt yaptırdım yanlız birde ders kaydı gerekiyormuş ders kayıtları hakkında bilgisi olan arsa yardımcı olursa sevinirim ne zaman ve nasıl yapılıyor ilginiz için şimdiden teşekkürler 🙂

 44. Resul AYDOĞDU diyor ki:

  07-11 Eylül 2009 tarihlerinde, Güz Yarıyıl Harc Ödeme, Kayıt Yenileme Ve Derse Yazılma işlemlerinizi yaptırabilirsiniz. ayrıntılı bilgi için bknz: akademik takvim ( http://www.kocaeli.edu.tr/kouhakkinda/akademikt.htm )

 45. yasemin diyor ki:

  slm hereke ismet uznyol myo.kazandım.muaf sınavı hakkında bilgi almak istiyorum.ayrıca kayıdımı yaptırdım ne zaman ders başı yapacağımızı merak ediyorum.acemi olduğumdan soruyorum.

 46. Resul AYDOĞDU diyor ki:

  14 Eylül 2009 tarihinde Güz Yarıyılı Derslerinin Başlangıcı ve muaf sınavları 14-18 eylül tarihinde yapılacaktır.

  ayrıntılı bilgi için bknz: akademik takvim ( http://www.kocaeli.edu.tr/kouhakkinda/akademikt.htm )

 47. emriye diyor ki:

  Üniversiteye kayıt olan fakat okula devam etmeyen öğrenci kyk dan çıkan harç parasını geri alabilir mi?

 48. Resul AYDOĞDU diyor ki:

  kyk harç parasını geri alabileceğinizi düşünmüyorum lakin kyk’dan ayrıntılı bilgi almanız daha güvenli olacaktır.

 49. emre demir diyor ki:

  kayıt yenileme işlemini gerçekleştiremiyorum
  kotası dolan dersler seçilmez diye bir ibare çıkıyor sorun benden mi kaynaklanıyor yoksa ders kodları yayınlanmadı mı ne zaman yayınlanacak

 50. gülçin diyor ki:

  Mrb..Ben geçen sene dondurdum..Bu sene gidicem ve harcımı yatırdım.. 7 si ile 11 i arasında olduğu için kayıt yenileme herekeye gittim..Danışman hocam yoktu..Ordan dediler ki internetten yap p.tesi onaylatırsın..Bu şeklde olur mu..Bide p.tesi 14 ü sitede ders seçimi yapılamıyor…pazartesi ye kadar yapamassak kayıt yenileme işlemini yani int. yüsünden olmuyor.. siteyle alakalı sanırım..Bi sorun olurmu p.tesi ye kadar yapamassak…

 51. havva diyor ki:

  kayıt yenilemede herhangi bir belgeyi okula teslim etmemiz gerekiyormu yoksa harç parasını yatırmak yeterlimi dekont vs okula teslim edilecekmi edilecekse en son hangi tarihte teslim edebilirim

 52. Resul AYDOĞDU diyor ki:

  @havva, kayıt yenileme işlemi için okula ulaştırman gereken herhangi bir evrak yok. kayıt işlemleri harç ücretinin yatırılmasının ardından internet ortamında gerçekleştirebilirsiniz.

  @gülçin, ders kayıtları için harç ücretinin yatırılmasının ardından internet ortamında öğrenci bilgi sayfanızdan kolaylıkla yapabilirsiniz. pazartesiye kadar herhangi bir mazeret ile kayıt işlemini yapamazsanız, 14-18 Eylül 2009 tarihleri arasında mazeretli öğrencilerin kayıt işlemi yapılacaktır.

 53. gülçin diyor ki:

  Çok teşekkür ederim…

 54. mete diyor ki:

  ben bu sene birinci sınıfa geçtim bildiğim kadarıyla birinci sınıflar ders seçmi yapmıyorlar yoksa yapacakmıyız bu konuda bilgi verirmisiniz şimdiden teşekkürler

 55. cemıle diyor ki:

  slm ben kou halkla ılıskıler kazandım ayın 15ınde ıngılızce sınavına gırecegım.hazırlık okuyup okumayacagım bellı degıl.ders kaydı yapmalı mıyım?ve ders kaydın son gunu ne zaman?

 56. hande diyor ki:

  Merhaba, bazı dersleri daha önceden gördüğüm için ders içeriklerini gösterir bir belge aldım mezun olduğum okuldan. Bu belgeyi okula ne zaman vermem gerekiyor ve ders kaydını belgeyi vermeden mi verdikten sonra mı yapmak durumundayım?

 57. kadir diyor ki:

  merhaba bende ek tercihlerde yerleştim kayıt yeri ve zamanı hakkında bilgim yok yardım edersenız sevinirimmm

 58. melis diyor ki:

  merhaba bende kocaeli atçılık ve anteranöelüğüne yerleştim ne yapmam lazım bilmiyorum kafamda çok karışık zaten gelip gelmemekle hayırlısı artık ezunlardan bu böllümle ilgili bişeyler duymak istiyorum aslında gelecek korkusuyla alalkalı herkese başarılar…

 59. fatih diyor ki:

  afedersiniz bir sorum olacak 2005/2006 döneminde karamaürsel denizcilik meslek yuksek okul gemi mak. 2. ogretım ogrencısıydım.2006 yılında kendı ıstegımle kayıt sıldırmıstım.şimdi imkanlarımın olduguna ınanıyor ve okuluma devam etmeyi istiyrom.acaba tekrar donebilirmiyim. tekrar kayıt yaptırma sansım var mı.teşekkür ederim..

 60. tuğba diyor ki:

  slm ben tuğba ben 2 yıllık geçiş hakımm var kuyumculuk takı tasarımı böülümü ben kocaeliyi istyorum kayıtlar nezmn olacak acaba yardmcı lursanız çok sevnrim dplomam 65.6 terch yapcz acaba kocaeliye grebilirmiyim ltfen cevabınızıbeklyorum şimdiden teşekkürler

 61. AMedd diyor ki:

  ben da lisden yeNİ meSun oldum kocaeli asım kocnıyık ünv. bolumum var ( dogal gaz iç tesisat) kayıt için ne gerekli ne yabıcamıda bılımıorumm harc nekadar yatıcak nere yataıcak kayıt için kocaelieeee gitmekk sartmı Yardım (helppp) ltfnnnn………

 62. fatma diyor ki:

  merhaba ben 2.sınıfa geçtim kayıt işlmleriyle ilgili bilgisi olan var mı?

 63. ozlem diyor ki:

  mrb ben kocaelı myo okulunu kazandım merkezdemı yoksa dagın basındamıı cok kafm karıstıı lutfen yardımcı olurmusunuz:(

 64. orhan sancar diyor ki:

  arkadaslar kocaeli unıversıtesı 2. sınıfa gectım.kayıt tarıhını hangı adresten ogrenebılırım

 65. zeynep diyor ki:

  ben kocaeli kandıra üniversitesini iki sene kazandım henüz kayıt yapamadım kayıt ücretlerini öğrenmek istiyorum

 66. DİLAN diyor ki:

  mrb.ben kocaeli ünv.işletme bölümünü kazandm .okul kayıtları ve harç kayıtları ne zaman başlyr.yarmcı olursanz sevnrm

 67. meltem diyor ki:

  slm ben 2 sınıfa geçtim ama kayıt yenileme ne zaman yapılacak ve gerekli evraklar nelerdir lütfen bilgi verinizz acillll 🙂

 68. ismilazın deil diyor ki:

  ya bu ek yerleştirmelerin tarihini sölermisiniz

 69. ugur r.kethüda diyor ki:

  benım bolumun kaydı ne zaman bulamadım da(özel guvenlık ve koruma)(hereke)

 70. elif diyor ki:

  kayıt yaptrmak kazanmaktan daa zormuş:)) biri bana şu öğrenci no nasıl alınıyo anlatablrmi=))) deniyorum olmuyo bi türlü……………………………..

 71. IŞIK diyor ki:

  ana sayfada ögrenciyi tıkla orda yeni ögrenci numaralarını tıkla tcni gir ve olduuu

 72. elif diyor ki:

  tmm numaramı aldım:)) saol…. bideşu hazırlık sınawı tarihi her yerde farklı ya:::=(( pufffffffffffff

 73. fatih diyor ki:

  ön kayıt cart curt yok dimi burda ? kayıla ilgili yapmamz gerekenler 31 ağustos ta başlıyo yani ? ne biçim işler bunlar yaa sıkıyo insanı :/

 74. Coşkun diyor ki:

  Benim bir kaç sorum olucak;

  Açık öğretim İşletme 4. sınıftayım kayıt yaptırırsam devam etme hakkım var diye biliyorum ama emin değilim bunu sorucaktım.

  Birde daha önceki okuduğum üniversitedeki derslerle bazıları aynı onlardan muaf olma gibi bi durum söz konusu fakat açık öğretimde gördüğüm derslerde dahil mi onu da sorucaktım?

  Bu soruda alakasız olucak ama; şimdi kazandığım halde kayıdımı yaptırmasam, ek yerleştirmelerde tercih edebilme hakkım varmı?

  Bilginiz dahilinde yardımcı olabilirseniz çok makbule geçer.. Şimdiden teşekkürler. Kolay gelsin.

 75. Resul AYDOĞDU diyor ki:

  Çoşkun daha ayrıntı bilgi için; (262) 303 12 02 – 04 ve 05 nolu telefonları kullanmanı öneririm.

 76. erdinç diyor ki:

  ön kayıt ıslerı nasıl yapılıyor ve hac parası ne kadaryatırıyoruz ve ne zanan?

 77. EMİN diyor ki:

  ya ön kayıt işlemleri nasıl yapılıyor birde son kayıt nezaman

 78. ÜNAL diyor ki:

  BENM ALTTAN DERSM VAR BU CUMA KAYTI İŞLAMLERNİ NASL YAPABLRM

 79. mehmet onur çelik diyor ki:

  ben 2. sınıf öğrencisiyim 17 eylul 2010 cuma gunu harcımı yatırırsam kayıt yenileme işlerimlerimi 20 eylül 2010 pazartesi gunu yapabilirmiyim

 80. buse diyor ki:

  arkadaşlar ben ek tercihlerde kocaelini yazdım büyük ihtimal 2 senelik olarak orası olur öğrenmek istediklerim var yardımcı olursanız sevinirim eğer kazanırsam 5gün içinde kayıt için kendim gelip kayıt olmam gerekiyo sanırım kayıt olunca hemen okula başlıcakmıyım ayrıca ek yerleştirmelerden olduğu için ders kaybı çok yaşarmıyım çok merak ettiğim şey var biri yardımcı olsun lütfen

 81. mehmet diyor ki:

  bu harc parası nekadar? hersene ve ya dönem yatırılıyormu ? burs nasıl alabiliriz? 🙂

 82. beytullah diyor ki:

  kocaeli meslek yüksek okulunu kazanmışım

 83. funda diyor ki:

  mrb kocaeli gazanfer myo na ön kyıt yaptırmam gerekiyor mu gerekiyorsa bu tarihler ne zaman bilgi verirseniz sevinirim

 84. gamze diyor ki:

  ben bu yıl kazandım çalişma ekonomısı bölümünu hazırlık sınıfı da var ama ingilızce muaf sınavıda eğer o sınav ı gecersem 1 yıl okumakdan mı kurtuluyrum yoksa sadece ingılızce sınavlarından mı

 85. oya diyor ki:

  meraba arkadaslar bi sorum olucak ben aslanbey myo ya yerlestim muhasebe bölümüne de ön kayıt işlemlerini bulamıorum netten yardımcı olurmusunuz cokmu gerekli acaba?ilgilenrsenz sevinirim

 86. ahmet diyor ki:

  slm arkadaşlar ben iletişm fakültesini kazandım üniversite içn ön kayıt yapılıyormu internet üzerinden bir yardımcı olursanız sevinirm.

 87. ReWork diyor ki:

  Ben hereke m.y.o 2 yıllık kazandım ön kayıt işlemini. Kocaeli Üniversitesinın web sitesinden mi yapıcam Zordurumda Kaldım Yardım EDin 🙁

Düşüncelerinizi yazın!

Kocaeli Üniversitesi Kayıt Belgeleri ve İşlemleri (87)
 • ReWork: Ben hereke m.y.o 2 yıllık kazandım ön kayıt işlemini. Kocaeli Üniversitesinın web sitesinden mi yapıcam...
Kocaeli Fuari Haziran Ayi Konser Programı (27)
 • Enes: Murat DALKILIÇ getirirmisiniz ? Lütfen rica ediyoruz çok iyi olucak ama
Kocaeli Fuarı Lunapark Resimleri (83)
 • tuncay kara: ya burası super kimler yaptıysa gönüllerine sağlık.değerini bilelim arkadaşlar
Tavşancıl Sahil Parkı (13)
 • ferah günsür: tavsancıl sahilinde vaad edilenler yapıldı. kocaeli büyükşehir belediyesine ve dilovası belediyesine...
Körfez Belediye’si Bursu (27)
 • yaşar: biz iki kardeş 2 yıllık kazandıkama aile durumumuz yok baba işçi emeklisi gebze kocaeli arapçeşmede oturuyoruz...

Ücretsiz Abonelik