Kocaeli Etkinlikleri


Kocaeli'de Gerçekleşecek Kültür ve Sanat Etkinlikleri. Sergiler, Konserler, Festivaller, İmza Günleri Hakkında Bilgiler

Şehir Tiyatrosu'na iki ödül
İsmet Küntay Tiyatro Ödülleri’nde ‘En İyi Işık ve Jüri Özel Ödülü’, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’nın oldu

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, tiyatro camiasının en prestijli ödüllerinden biri olarak kabul edilen İsmet Küntay Tiyatro Ödülleri’nde ‘En İyi Işık ve Jüri Özel Ödülü’ne layık görüldü. Şehir Tiyatroları’nın başarısı, kent ve sanat camiasında büyük sevinç yarattı.

Yerli oyunlar
Hayati Asılyazıcı, Erbil Göktaş, Nilgün Serimoğlu, Doğan Koloğlu ve Nadide Küntay’dan oluşan 33. Ulusal İsmet Küntay Tiyatro Ödülleri Seçici Kurulu, 2007-2008 tiyatro döneminde Türkiye sahnelerinde sahneye konulan yerli oyunları değerlendirdi. Değerlendirme sonucunda Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’na iki ödül birden çıktı.

Yiğiter ve Ronabar
Ömer Akgüllü’nün yönettiği, Vasıf Öngören’in “Oyun Nasıl Oynanmalı” ile Emre Koyuncuoğlu’nun yönettiği “Irk Bitig” oyunlarındaki ışık tasarımıyla Cafer Yiğiter, En İyi Işık Ödülü’ne layık görüldü. “Oyun Nasıl Oynanmalı” oyunundaki rolüyle Esra Ronabar ise Jüri Özel Ödülü’nü kazandı.

Kaynak : BizimKocaeli Gazetesi

Düşüncelerinizi yazın!

Ücretsiz Abonelik