Kocaeli Etkinlikleri


Kocaeli'de Gerçekleşecek Kültür ve Sanat Etkinlikleri. Sergiler, Konserler, Festivaller, İmza Günleri Hakkında Bilgiler

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Konservatuarı Türk Tasavvuf Müziği Korosu’nun geleneksel yıl sonu konseri Süleyman Demirel Kültür Merkezinde gerçekleşecek. Yarın saat 20:30 da Doç. Dr. Ahmet Hakkı Turabi yönetiminde yapılacak konseri tüm Kocaelililer ücretsiz olarak izleyebilecek.

YIL SONU KONSERİ
Büyükşehir Belediyesi Konservatuarı’nın her sene geleneksel olarak düzenlediği yıl sonu etkinlikleri Türk Tasavvuf Müziği Korosu konseri ile devam ediyor. Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde yapılacak olan konser yarın saat 20:30 da başlayacak. 70 dakika sürecek olan konserde Tasavvuf Müziğinin birbirinden değerli eserlerini seslendirilecek. Koroyu Doç. Dr. Ahmet Hakkı Turabi yönetecek.
 
KORO ELEMANLARI
Profesyonel ve amatör kişilerden kurulu Büyükşehir Konservatuarı Korosu, değişik meslek gruplarında çalışan insanlardan oluşuyor. Günlük hayatta Öğretmen, Din Görevlisi, Bankacı, Avukat, Memur, İşçi olan koro elemanları Türk Tasavvuf eserleriyle beraber 4 solo eser ve 2 kaside seslendirecek. 30 kişilik koro ve 12 kişilik saz ekibinin eşlik edeceği konserde ayrıca Semazenler sema gösterisi düzenleyecek. Konseri tüm Kocaelililer ücretsiz takip edebilecek.

 Kaynak

Düşüncelerinizi yazın!

SDKM’ DE TÜRK TASAVVUF MÜZİĞİ KONSERİ

Ücretsiz Abonelik