Kocaeli Etkinlikleri


Kocaeli'de Gerçekleşecek Kültür ve Sanat Etkinlikleri. Sergiler, Konserler, Festivaller, İmza Günleri Hakkında Bilgiler

Kocaeli Evlatına Sahip Çıktı Eylül 1 nci Oldu
TRT-1’de yayınlanan Alaturka Solist Yarışması’nın finali, önceki gece yapıldı. İzmit’e bağlı Büyük Derbent beldesinin Şirinsulhiye köyünde oturan Eylül Turan, Kocaeli’den gelen SMS oylarıyla, yarışmanın birinciliğini ve 100 bin YTL büyük ödülü kazandı.

JÜRİDEN DE TAM NOT ALDI
TRT’de cuma akşamları yayınlanan Alaturka Solist yarışması, elemeden geçen 14 genç sanatçı ile başladı. Hülya Avşar, Ahmet Özhan, İnci Çayırlı, Ercan Saatçi’den oluşan jüri de, İzmitli Eylül’ün finaldeki performansına tam not verdiler. Özellikle Kocaeli’den SMS yoluyla gönderilen oylar, Eylül Turan’ı birinciliğe götürdü.

KONSERVATUAR MEZUNU
Goodyear emeklisi Fuat Turan ile Leyla Hanım’ın 5 çocuğundan biri olan Eylül, İTÜ Türk Müziği Devlet Konservatuarı Temel Bilimler Bölümünü 2000 yılında bitirdi, Atafen ve Hızırreis İlköğretim Okulunda müzik öğretmenliği yaptı. Genç sanatçı, birkaç yıldan beri İzmit sahnelerinde de profesyonel olarak çalışıyordu.

HERKESE TEŞEKKÜR EDERİM
Eylül Turan’ın TRT’deki yarışmaya katılmasıyla birlikte, özellikle Derbent, Suadiye bölgesinde çok sıkı çalışma yapıldı. Eylül için, binlerce kişi harekete geçirildi, her yarışma gününde oy gönderildi. Dün evinde kutlamaları kabul eden Eylül Turan, “Yarışmada birinci olmamda yerel basının ve beni sahiplenen Kocaeli halkının çok büyük payı var. Herkese teşekkür ederim. İlk işim, albüm yapmak olacak” dedi.

Kaynak : Özgür Kocaeli

Düşüncelerinizi yazın!

Ücretsiz Abonelik