Kocaeli Etkinlikleri


Kocaeli'de Gerçekleşecek Kültür ve Sanat Etkinlikleri. Sergiler, Konserler, Festivaller, İmza Günleri Hakkında Bilgiler

Büyükükşehir'İn Ramazan Etkinlikleri Hazır
On bir ayın sultanı olan Ramazan ayına, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi bu yıl birbirinden farklı organizasyonlarla “Hoş geldin” diyecek. Ramazan ayı boyunca İftariyelikler verilecek, iftar sofraları kurulacak.7’den 70’e tüm Kocaelileri ayrıca değişik etkinlikler bekliyor.

Ramazan Yardımları Dağıtılıyor
Büyükşehir Belediyesi Ramazan’ın yaz mevsiminin son günlerine gelmesi sebebiyle bu yıl ki etkinliklerini daha renkli ve kapsamlı hale getirdi. Her yıl olduğu gibi bu yıl da belde belediyelerinden ve muhtarlardan gelen bilgiler ışığında ihtiyaç sahibi vatandaşlara erzak dağıtmaya başladı. Büyükşehir Belediyesi bu çalışmayla Ramazan ayı başlamadan önce toplam 20 bin kişiye kuru gıda yardımında bulunmuş olacak. 14 farklı gıdanın yer aldığı erzak paketli, garip vatandaşın sofrasını süsleyecek.

Büyükşehir Belediyesi, bu yıl ilk kez il genelinde iftariyelik dağıtımı yapacak. 24 merkez ulaşım güzergahı üzerinde kurulacak olan küçük stantlarda (mobo) iftar vaktine yetişemeyen vatandaşlar, su ve hurmadan oluşan iftariyelikle orucunu açabilecek.

Büyükşehir Belediyesi’nin bir Ramazan geleneği haline gelen iftar yemekleri bu yıl da sürecek. Önceki sene 50 bin kişiye iftar sofrası kurulmuştu. Bu sayı bu yıl 75 bin kişi olarak hedefleniyor. 2 bin 500 kişi bu yıl oruçlarını, Kocaeli Fuarı ve Doğu Kışla Parkı’nda kurulacak iftar çadırlarında açabilecek.

Ramazanın bu yıl sıcak yaz günlerine denk gelmesi sebebiyle iftar etkinliklerinde bu yıl farklı bir organizasyon gerçekleştirilecek. Havaların iyi olduğu günlerde Kocaeli halkı fuar içerisinde bulunan gölün etrafında verilecek.Vatandaş bir yandan oruç tutmanın mutluluğunu yaşarken bir yandan göl manzarasının keyfini çıkartacak.

Ramazan ayı süresince Kocaeli Fuarı içerisinde değişik etkinlikler düzenlenecek. Etkinlikler kapsamında, Güneş Sahnesi‘nden farklı olarak yeni sahneler kurulacak. Ramazan etkinlikleri, Ana Sahne, Papatya, Manolya ve Lale adı verilen sahnelerde yapılacak. Her yaştan insana hitap edecek fuar animasyon ve palyaço gösterileri, tiyatro topluluklarının oyunları ile çocuklar için de çekim merkezi olacak. Fuar içinde kurulacak Osmanlı Çarşısı da nostalji rüzgarları estirecek. Ayrıca kitap fuarı kurulacak.

Büyükşehir Belediyesi’nin gerçekleştireceği etkinlikler, uydudan yayın yapan Kanal 24 ekranlarında canlı olarak yayınlanacak. Böylelikle Ramazan’ı gurbette geçirecek olan Kocaelililer de hasret giderebilecek. 15 gün boyunca iftar vakitlerinde Kocaeli’nin belli noktalarından görüntüler yayınlanacak. Diğer 15 gün ise Kocaeli’nin önde gelen isimleri Kanal 24 stüdyolarına konuk olarak, mübarek ayla ilgili duygu ve düşüncelerini anlatacak.

2 Yorum “Kocaeli Ramazan Etkinliklerine Hazır”

  1. kamuran dedi ki:

    yardımı edin 6 kardeşiz babam tek çalışmakta 6 kişi okumakta yardım edin

  2. arda dedi ki:

    nerdesin kamuran

Düşüncelerinizi yazın!

Ücretsiz Abonelik