Kocaeli Etkinlikleri


Kocaeli'de Gerçekleşecek Kültür ve Sanat Etkinlikleri. Sergiler, Konserler, Festivaller, İmza Günleri Hakkında Bilgiler

Kocaeli Fuarında Zara Konseri
Türk Halk Müziği’nin sevilen sesi Zara, Fuar’da kendisini dinlemeye gelen Kocaelili vatandaşlara unutulmaz konser akşamı yaşattı. Zara’yı dinlemeye gelen binlerce kişi, sanatçının söylediği şarkılarla adeta kendinden geçti.

Kocaeli Kültür Sanat ve Eğlence Festivali kapsamında düzenlenen konser geceleri tüm hızıyla durmaktan bilmeden devam ediyor. Kocaeli Fuar Müdürlüğü ve Saraybahçe Belediyesi’nin ortaklaşa düzenlediği konserlerin son konuk sanatçısı, halk müziğinin sevilen sesi Zara oldu. Güçlü sesi, yorumu ve hanımefendiliğiyle herkesin gönlünde taht kuran Zara, önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da gönülleri fethetti.

Protokol’de Dinledi
Güneş Sahnesi’ndeki konseri izlemeye binlerce kişi gelirken, Saraybahçe Belediye Başkanı Halil Vehbi Yenice ve eşi Nesrin Yenice, Bekirpaşa Belediye Başkanı Abdullah Köktürk, İzmit Kaymakamı Sabit Kaya, Saraybahçe Belediye Meclisi üyeleri, muhtarlar da Zara’yı dinlemek için konser alanında yerini aldı. Söylediği birbirinden güzel parçalarla unutulmaz bir konsere imza atan Zara, büyük beğeni topladı.

Hep Bir Ağızdan Şarkılar
Sahnede kaldığı süre boyunca sık sık güzel mesajlar veren ve İzmit’e olan sevgisini dile getiren Zara, özellikle son günlerde yaşanan terör olaylarını kınayarak birlik beraberlik mesajları verdi. Zara’nın bu güzel mesajının ardından konser alanını dolduran binlerce vatandaş hep bir ağızdan “Şehitler ölmez vatan bölünmez” sloganıyla terörü lanetledi. Zara, diğer konserlerinden farklı olarak fantezi ve arabesk şarkılara da yer verdi. Şarkılarını hayranlarıyla birlikte seslendiren Zara’nın, seyircilere “güzellerim” diye hitap etmesi dikkat çekti.

Kocaeli Fuarı Zara Konseri
Kocaeli Fuarı Zara Konseri
Kocaeli Fuarı Zara Konseri
Kocaeli Fuarı Zara Konseri
Kocaeli Fuarı Zara Konseri Kocaeli Fuarı Zara Konseri

Bir Yorum “Kocaeli Fuarında Zara Konseri”

  1. nazan dedi ki:

    zara nın 2008 konseri bir harikaydı,kendisine hasret kaldık ne yazık ki;bu sene de bekliyorduk gelmedi…belediye başkanımıza sesleniyorummm.lütfen zara yı getirin…saygılarımla…

Düşüncelerinizi yazın!

Ücretsiz Abonelik