Kocaeli Etkinlikleri


Kocaeli'de Gerçekleşecek Kültür ve Sanat Etkinlikleri. Sergiler, Konserler, Festivaller, İmza Günleri Hakkında Bilgiler

Kocaeli Fuarında Rekor Kırıldı
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin bu yıl 42. sini düzenlediği Kültür Sanat ve Eğlence Festivali’nde ziyaretçi rekoru kırılıyor. Değişen yüzü ve birbirinden ilginç etkinlikleri ile vatandaşların uğrak yeri haline gelen fuarı bir ay içinde 500 bin kişi ziyaret etti.
BİR AYDA 500 BİN KİŞİ
Büyükşehir Belediyesi’nin, her sene geleneksel olarak düzenlediği Kocaeli Fuarı’na vatandaşlar yoğun ilgi gösteriyor. 6 Haziran Cuma günü Demet Akalın konseri ile açılan Fuar, bu sene önemli değişiklere sahne oldu. 400 yüz bin metre kare alanda kurulan 33 bin metrekare yapay göl, 44 bin metrekare yeşil alana sahip olan Fuar alanı, Kocaelililerin eğlence mekanı haline geldi. İtalyan Royal Sirki, Waterball, Karting, Buz Pateni, gibi birçok etkinlikler vatandaşların beğenisini kazandı. Kocaeli Fuarı’na, alınan güvenlik tedbirleri, ailelerin gönül rahatlığıyla alanda gezme imkanı bulmasını sağladı. İlk bir ay içerisinde 500 bin kişinin ziyaret ettiği Kocaeli Fuarı, önceki senelere göre adeta izleyici rekoru kırdı.

FUARDA RAMAZAN GECELERİ
Kocaeli Kültür Sanat ve Eğlence Festivali’ndeki etkinliklerin en ilgi çekenleri arasında Lunapark yer alıyor. Twister Coaster gibi oldukça heyecanlı oyunların bulunduğu Lunapark, çocuklar kadar yetişkinlerin de beğenisini kazanıyor. Kocaeli Fuarı’nda ayrıca Ramazan etkinlikleri yapılacak. Eski ramazanları aratmayacak organizasyonların yapılacağı Kocaeli Fuarı’nın ramazan etkinlikleri, şimdiden vatandaşlar tarafından merak ediliyor.

FUAR’DA ÜNLÜLER GEÇİDİ SÜRECEK
Fuar önümüzdeki günlerde yine birbirinden güzel konserlere ev sahipliği yapmaya devam edecek.  Fuar Güneş Sahnesi’nde bügüne kadar Demet Akalın, Mahsun Kırmızıgül, Orhan Akalmaz, Murat Başaran, Kibariye, Zekai Tunca gibi birbirinden ünlü sanatçılar sahneye çıktı. Büyükşehir Belediyesi Çarşamba günü de türkülerin usta sesi Zara’yı  Kocaelilierle buluşturacak. Konser kervanına önümüzdeki günlerde ünlü sanatçı Seda Sayan da katılacak.Bir Yorum “Kocaeli Fuarında Rekor Kırıldı”

  1. meleq dedi ki:

    yaaa off bn kocaelideyim gökhan özeni kaçırmamm o bnm askım

Düşüncelerinizi yazın!

Ücretsiz Abonelik