Kocaeli Etkinlikleri


Kocaeli'de Gerçekleşecek Kültür ve Sanat Etkinlikleri. Sergiler, Konserler, Festivaller, İmza Günleri Hakkında Bilgiler

Kocaeli Etkinlikleri Hakkında Bilgiler

Kocaeli Hakkında Genel Bilgiler
Kocaeli, Marmara Bölgesi’nin Çatalca-Kocaeli Bölümü’nde, 29°22′-30°21′ doğu boylamı, 40°31′-41°13′ kuzey enlemi arasında yer almaktadır. Kocaeli’nin komşu illeri doğu ve güneydoğuda Sakarya, güneyde Bursa , batıda Yalova , İzmit Körfezi, Marmara Denizi ve İstanbul ili, kuzeyde de ise Karadeniz bölgesi ile çevrilidir. Kocaeli ilinin yüzölçümü 3.505 km²’dır. Asya ile Avrupa’yı birleştiren önemli bir yol kavşağı durumundadır.Doğal bir liman olan İzmit Körfezi işlek bir denizyoludur.Sanayi kenti olarak bilinen Kocaeli’de ayrıca bir çok tarihi sanat eseri de bulunmaktadır.

Kocaeli Ulaşım Bilgileri ve Yöntemleri
Kocaeli ilinde hava ulaşımı henüz bulunmamaktadır. En yakın hava alanı ise İstanbul Atatürk Havaalanıdır. Kara,Deniz ve Demir yolu ile Kocaeli’ye ulaşım sağlanabilmektedir.Kara yolu ulaşımında terminale belediye otobüsleri,minibüsler ve özel turlarla ulaşım sağlanabilmektedir.(Kocaeli Otogar Tel : (+90-262) 642 01 55 ) Deniz yolu ulaşımında Karamürsel – Hereke arasında vapur seferleri yapılmaktadır.Gebze – Eskihisar’ dan Yalova-Topçular’ a 24 saat araba vapuru seferleri bulunmaktadır.Ve İzmit Körfez hattında vapur ulaşımı sağlanmaktadır.(Eskihisar Arabalı Vapur Tel: (+90-262) 655 60 31/ 655 58 53 , Liman Tel : (+90-262) 656 34 00) Demir yolu ulaşımında ise Adapazarı- Kocaeli , Haydarpaşa-Kocaeli seferleri tercih edilebilmektedir.(İstasyon Tel : (+90-262) 321 10 39)

Kocaeli’ndeki  Etkinlikler & Organizasyonlar
Kocaeli’nde birçok etkinlik ve organizasyon günümüzde geleneksel hale getirilmiş ve  birçok yeni etkinlikler Kocaeli’ye kazandırılmaktadır.Eğlence’den geziye, partilerden konserlere, sinemadan tiyatroya, kültür sanat etkinliklerinden imza günlerine bir çok çeşitli faaliyet Kocaeli Etkinlikleri arasındadır.

Kocaeli Etkinlikleri
Kapsamındaki Faaliyetler
7 yıldır Türkiye turu kapsamında yapılan fanta gençlik festivali, Kocaeli Etkinlikleri arasında yerini almış ve bir çok Kocaeli gencinin sabırsızlıkla beklediği organizasyonlardan birisi olmuştur.Yaz aylarının vazgeçilmez etkinliği Kocaeli fuarı olmaktadır. Öyle ki her hafta çeşitli sanatçıların katılımı ile renkli ve coşkulu konserler gerçekleşmektedir. Konser günlerinde fuar yönetiminin kararı ile giriş her ne kadar 2 katına çıkarılsa da verilen ücret tabiri caizse sudan ucuzdur.(Örneğin; Şuan normal giriş 50 YKR iken konser günleri 1 YTL) Fuar içerisinde konser dışında çeşitli aktivitelerde bulunmaktadır bu yıl gölet üzerindeki Rüya Adası’nda açık hava sinema keyfi yaşanmaktadır. Gölet’te su küresi içerisinde yapılan yapılan yürüyüş Kocaeli’lere ayrı bir keyif katıyor.Derince 60 evler sahilindeki açık hava tiyatro keyfide Kocaeli Etkinlikleri arasında önemli bir yere sahiptir.Bunun yanı sıra Kocaeli Etkinlikleri arasında kandıra sahillerinde yapılan voleybol turnuvası da unutulmamalıdır.
Kocaeli Etkinlikleri hakkında daha sayamadığım bir çok faaliyet var bunu biliyorum. Yalnız şuan için aklıma gelen Kocaeli Etkinlikleri genel olarak bunlar eğer aklıma yeni organizasyon gelirse buraya eklemeyi düşünüyorum. www.kocaelinde.com sitesi açmamın sebebi ise Kocaeli Etkinliklerini size hızlı ve güvenilir bir şekilde ulaştırmaktı şuana kadar düşündüğüm ve çizdiğim yolda devam ediyorum. Sizlere haber vermek sizlerle Kocaeli Etkinleri’ni paylaşmak beni mutlu ediyor. Umarım sizlerde yaptığım haberlerden dolayı mutlusunuzdur, eğer aksi bir durum varsa iletişim bölümünden şikayetinizi bildirebilirsiniz, kim bilir belki de tebrik edersiniz 🙂
www.kocaelinde.com ‘u takip edin Kocaeli Etkinliklerinden haberiniz olsun sağlıcakla ve huzurla kalın.

6 Yorum “Kocaeli Etkinlikleri”

 1. Ali Can dedi ki:

  Kocaeli Etkinlikleri‘ni bize duyurduğun için teşk ederim.

 2. SsevdanurR dedi ki:

  Yapılacak Olan Kocaeli Etkinlikleri‘ni bizlerle paylaştığın için teşkler

 3. Gökhan dedi ki:

  kocaeli etklinlikleri için teşekkürler.

 4. bahar dedi ki:

  böyle bir siteye gerçekten biz Kocaelilerin ihtiyacı vardı,teşekkürler 🙂

 5. utku kahraman dedi ki:

  Bu bilgilri öncelikle bizlere duyurmnızdan dolayı teşekkürlerimi sunarım. sizlerden bir istiramım olacak acaba kişisel olarak kurumlara özel etkinlik ve organizasyon ve festival gösterileri adına hizmette bulunuluyormu . ben çıragan egitim kurumlarında ogretmenim okulumuzun yıl sonu gösteriler ve mezuniyet törenine renk katmak amacıyla bir takım gösteriler yapmak istiyoruz. bu konuda bilgi verirseniz sevinrim. mail adresime cvp yazarsanız cok memnun olurum. saygılarımla. Müzik ögretmeni utku kahraman.

 6. Resul AYDOĞDU dedi ki:

  Biz sadece web sitemizde Kocaeli Etkinliklerini duyuyoruz. Her hangi bir organizasyon şirketi ile anlaşmamız bulunmuyor. Dolayısı ile yıl sonu gösteriniz için sizin tabiriniz ile renk katmak yada bir organizasyon gerçekleştirmek için katkımız olmayacaktır. Sadece yapacağınız yıl sonu organizasyonunu web sitemizde duyurarak bir çok kişiye ulaşmasını sağlayabiliriz. Düzenleyeceğiniz etkinlik için organizasyon firmalarına başvurmanız gerekmektedir.

Düşüncelerinizi yazın!

Ücretsiz Abonelik