Kocaeli Etkinlikleri


Kocaeli'de Gerçekleşecek Kültür ve Sanat Etkinlikleri. Sergiler, Konserler, Festivaller, İmza Günleri Hakkında Bilgiler

Kocaeli Erzurumlular Derneği Şenliği 2008
Kocaeli Erzurumlular Dernekler Federasyonu tarafından geleneksel hale getirilen ve bu yıl ikincisi düzenlenen şölende bir araya gelen yaklaşık 25 bin Dadaş doyasıya eğlendi

Kocaeli Erzurumlular Dernekler Federasyonu tarafından geleneksel hale getirilen Erzurumlular Şöleni’nin ikincisi, haftasonu Yazlık Kadırga Yaylası’nda gerçekleştirildi. Şölenin ev sahipliğini Kocaeli Erzurumlular Dernekler Federasyonu Başkanı Gencay Yıldıztekin yaptı. Şölene Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı ve Sivas Milletvekili Muhsin Yazıcıoğlu, AKP Kocaeli Milletvekilleri Fikri Işık ve Muzaffer Baştopçu, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, Dilovası Belediye Başkanı Musa Kahraman, Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, Oltu Belediye Başkanı İbrahim Zeyrek, Vali Özel Kalem Müdürü Erhan Dündar,  MHP İl Başkanı Ruhi Çavdar, Yazlık Belediye Başkanı Sabahattin Ersoy, Hereke Belediye Başkanı Esener Maçil, Gebze Belediye Başkan Yardımcısı Vahdettin Duran, Kocaeli Büyükşehir Başkan Yardsımcısı İlyas Şeker, Derince SP İlçe Başkanı İbrahim İlhan ve il dışından çok sayıda davetli katılırken yaklaşık 25 bin Erzurumlu da şölene akın etti.

Ödüller dağıtıldı
Yaklaşık 25 bin kişinin katıldığı şölende Ahmet Gören organizasyonuyla sahneye çıkan sanatçılar Burhan Topal, İsmail Güngör, Şeyda Erdal, Garip Namal, Veysel Sayan, Cihan Akboğa ve Murat Polat birbirinden güzel parçalarını Erzurumlular için okurken. ‘Teyo Emmi’ lakaplı ünlü komedyen Teyo Pehlivan da espirili fıkralarıyla güne renk kattı. Yerlerinde durmayan Erzurumlular halaylar çekerek şarkılara eşlik ettiler. Şölende ayrıca Erzurumlular derneklerinin arasında yapılan futbol müsabakalarında dereceye girenlerde de kupaları verildi. Birinci olan Dilovası Erzurumlular Derneği, ikinci olan Darıca Oltulular Erzurum Derneği ve üçüncü olan Kocaeli Erzurumlular Derneği ödüllerini ve kupalarını alkışlar eşliğinde aldı. Erzurumlular akşamın ilerleyen saatlerine kadar şölende dururlarken, seneye buluşmak ümidiyle Kadırgadan ayrıldılar.

Birlik-beraberlik mesajı
Düzenlenen piknikte konuşan Kocaeli Erzurum Dernekler Federasyon Başkanı Gencay Yıldıztekin, Erzurumlular için maneviyatın çok önemli olduğunu vurgulayarak, “Erzurumlular mert ve yiğittirler. Dikleşen değil dik durandırlar. Bizler dün olduğu gibi bugünde her zaman birlik beraberliğimizi sürdürerek her zaman ülkemizin geleceği için çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Bizler önce ülkemize, sonra memleketimize ve yaşadığımız yere sahip çıkmak için birlikteyiz. Kültürümüze, kadınlarımıza ve gençlerimize sahip çıkmak için çalışmalarımız devam ediyor. Birlik ve beraberliğin her zaman güçlü olması için federasyon olarak çeşitli etkinlikler yaparak bir ara da olacağız. Bu birlik beraberliğimizin sadece hemşeriler arasında değil ayrıca tüm ülke insanlarımızla dayanışma ve kaynaşma içersinde olarak göstermeliyiz. Ülke insanlarımızın bu birlik ve beraberliğine vesile olan canla başla mücadelelerini sürdürerek büyük gurur yaşamamıza vesile olan milli takımımıza teşekkür ederek bizlere örnek olmasını diliyorum” dedi. 

Bir Yorum “Kocaeli Erzurumlular Derneği Şenliği 2008”

  1. emre dedi ki:

    bn vardm super şenlıqdi….

Düşüncelerinizi yazın!

Ücretsiz Abonelik