Kocaeli Etkinlikleri


Kocaeli'de Gerçekleşecek Kültür ve Sanat Etkinlikleri. Sergiler, Konserler, Festivaller, İmza Günleri Hakkında Bilgiler

Kocaeli Amasyalılar Derneği Buluşması 2008
Körfez, Gebze, Darıca ve Gölcük Amasayalılar Derneklerinin de organizasyona katkı sunduğu gece Körfez Belediyesi Açıkhava Tiyatrosu’nda gerçekleştirildi. Katılımın büyük olduğu geceye katılanlar arasında AKP Kocaeli Milletvekilleri Fikri Işık ve Muzaffer Baştopçu, vali yardımcısı İdris Kurtkaya, İstanbul Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Ali Müfit Gürtuna, İSU Genel Müdürü İlhan Bayram, Körfez Belediye Başkanı Yunus Pehlivan, MHP Körfez İlçe Başkanı Salih Kurtbaş, AKP ilçe başkanı Engin Koyun, SP ilçe başkanı Maşallah Söğüt, CHP ilçe başkanı Turgay Aksu, TÜSİAD Gebze Şubesi eski Başkanı Kaşif Şahinkesen, CHP Körfez Belediye Başkan aday adayı Salih Şirin de vardı.
Amasya genelgesi
Gecede açılış konuşmasını yapan Kocaeli Amasyalılar Derneği Başkanı Erdoğan Çınar, memleketleri olan Amasya’yı tanıtabilmek için büyük bir çaba sarfettiklerini söyledi. Çınar, “Ülkede yaşayan herkes için büyük önem taşıyan ’22 Haziran 1919 Amasya Tamimi’ni her yıl çeşitli etkinlikler düzenleyerek yaşadığımız şehir Kocaeli’de anmak ve milli mücadelenin mayalandığı bu önemli günü ve anlamını Türk milletine hiçbir zaman unutturmamak istiyoruz” dedi. Başkanın konuşmasının ardından Gebze Belediyesi Mehteran Takımı sahne aldı, yöresel sanatçılar ve folklor gösterileri davetlileri coşturdu.

Ağalık seçimi yapıldı
Amasyalıları’n geleneksel olarak yaptığı ağalık seçimi de gecede ilginç görüntülere sahne oldu. Ağalık yarışında MHP Körfez İlçe Başkanı Salih Kurtbaş ile AKP Körfez İlçe Başkanı Engin Koyun da sahnede yer aldı. Sunuculuğunu Hanife Keleş’in yaptığı gecede ağalık yarışını Osman Ovalı kazandı. Açık artırma sonucunda 7 bin YTL’ye ağa seçilen Osman Ovalı, Amasyalılar tarafından ayakta alkışlandı.
Naci ZINGIL
BizimKocaeli

Düşüncelerinizi yazın!

Ücretsiz Abonelik