Kocaeli Etkinlikleri


Kocaeli'de Gerçekleşecek Kültür ve Sanat Etkinlikleri. Sergiler, Konserler, Festivaller, İmza Günleri Hakkında Bilgiler

Kocaeli İmam Hatip Lisesi Mezunları Derneği'nin 20. Pilav Gününde Yeni Başkanı zafer Sevil Oldu
Kocaeli İmam Hatip Lisesi Mezunları Derneği’nin 11. olağan kongresi ve 20. Pilav Günü aynı gün gerçekleştirildi. Kongre sonucunda yeni başkan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın Müdürlüğü’nde çalışan Zafer Sevil oldu

Kocaeli İmam Hatip Lisesi Mezunları Derneği’nin (KİHMED) 11. olağan genel kKurulu ve 20. Pilav Günü etkinliği dün Seka Park Oteli’nde yapıldı. KİHMED Başkanı Salim Tekoğul’un aday olmadığı konrede yeni başkan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın Müdürlüğü’nde çalışan Zafer Sevil oldu. Seka Park Otel’de yapılan kongreye ÖNDER Genel Başkan Yardımcısı Hasan Aydın, Bekirpaşa Belediye Başkanı Abdullah Köktürk, Diyanet-Sen Kocaeli Şube Başkanı Selami Tarcan, Adapazarı Merkez Müftüsü Namık Kemal Öğütcan, Derince Belediye eski Başkanı Halit Altuntaş ve çok sayıda davetli katıldı.

Dikkatli olmalıyız
Fevziye Camii İmamı Faruk Çoban Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından başlayan kongrenin divan başkanlığına İZGAZ Genel Müdür Yardımcısı Muhammed Saraç, üyeliklerine ise Fahrettin Yazıcı ve Halil Öner seçildi. Protokolün selamlama konuşmasıyla başlayan kongrede SP İl Başkanı Mehmet Aras şunları söyledi: “Ortalık toz duman. 2004 yılından bu yana Ergenekon milletin başına bela oldu. Şener Eruygur ve Hurşit Tolon’un durumunun ne olduğunu biliyorum. Çok zor bir dönemden geçiyoruz. Sandık başında, musalla taşında ve mahşerde hesap sorulur. Onun için dikkatli olmamız, doğru karar vermemiz gerekir.”

Yeni başkan Zafer Sevil
Selamlama konuşmalarından sonra faaliyet raporu ve denetim kurulu rapaoru okundu. Faaliyet raporunu okuyan Salim Tekoğul, şunları söyledi: “2004 yılından bu yana dernek başkanlığını elimizden geldiği kadar yapmaya çalıştık. Aktif bir sivil toplum kuruluşu olma yolunda önemli adımlar attık. Ekip ruhuyla hareket ettik. Dünyalık isteklerden uzak davamız uğruna çalışmalarda bulunduk. Bundan sonra da mücadelemizi birlikte sürdürmeliyiz. Derneğimizin tanıtımı amacıyla çeşitli ziyaretlerde bulunduk ve gündeme ilişkin fikirlerimizi sunmak için basın açıklamaları yaptık.

Tekne turuna çıktılar
İlçelerdeki İmam Hatip Lisesi mezunlarıyla fırsat buldukça bir araya geldik. Okulumuza katkı sağlamak amacıyla elimizden geleni yaptık. Serüvenimizi tamamlıyoruz. Profesyonellikle değil amatör ruhla mücadele ettik. 4 yıl boyunca bizi yalnız bırakmayan herkese teşekkür ederim.” Denetim kurulunun da raporundan sonra kongrede tek başkan adayı olan Zafer Sevil’in başkan seçilmesiyle kongre son buldu. KİHMED’in yönetim kurulu şu isimlerden oluştu: Tahsin Karabulut, Hasan Kulaksız, Sebahattin Yamak, Cumhur Kadıoğlu. Denetim kurulu: Muhammed Saraç, İsmail Uludağ, Fatih Dizdar. Kongreye katılan davetliler daha sonra pilavlarını yedi ve Seka Park’a gelen tekneyle tura çıktı.
Özgen ÇAVUŞ
BizimKocaeli

Düşüncelerinizi yazın!

Ücretsiz Abonelik