Kocaeli Etkinlikleri


Kocaeli'de Gerçekleşecek Kültür ve Sanat Etkinlikleri. Sergiler, Konserler, Festivaller, İmza Günleri Hakkında Bilgiler

Karamürsel’de sahneye çıkan Ahmet Özhan, efendi duruşu, muhteşem sesi, ilahileri ve müziğiyle hemşehrilerini adeta büyüledi

Klasik ve popüler müziğin yanı sıra 80’li yılların başından itibaren tasavvuf müziği çalışmalarıyla Türkiye’de yeni bir akımın öncüsü olan Ahmet Özhan, 4 Temmuz şenlikleri çerçevesinde Karamürsel’de verdiği konserle izleyenleri büyüledi. Tasavvuf müziğinin en iyi yorumcularından biri olan Ahmet Özhan, Regaip Kandili’ne denk gelen gecede sahneye semazenlerle birlikte çıktı. Binlerce kişinin izlediği konserde Ahmet Özhan, Karamürselli hemşehrilerine unutamayacakları bir gece yaşattı.

Alkış seline tutuldu
Türk tasavvuf müziği ve mehter müziğini kendine özgü üslupla seslendiren Ahmet Özhan, büyük düşünür Mevlana’nın ruhunu Karamürsel’de hissettirdi. Özhan, düşüncelerin insanlara aktarılmasının en iyi yolunun tasavvuf müziği olduğunu belirtti ve yaşadığı müddetçe tasavvuf müziğine devam edeceğini söyledi. Mevlana’yı, Yunus’u, Kuran-ı Kerim’i, tasavvuf sözcüğünü babasından öğrendiğini söyleyen Özhan, “Gel, ne olursan ol yine gel” parçasıyla alkış seline tutuldu.

Helallik istedi
Konserde Ahmet Özhan’a ünlü sihirbaz Sermet Erkin’in kızı Nazli Erkin tarafından çiçek verildi. Karamürsel’in düşman işgalinden kurtuluşunun yıl dönümü münasebetiyle sahne alan Ahmet Özhan’a, Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım da teşekkür etti. Özhan’a plaket ve Karamürsel sepeti takdim eden Yıldırım, “Karamürsel, Ahmet Özhan’la gurur duyuyor” dedi. Yıldırım, “Yarın ne olacağı bilinmez” diyerek, bu mübarek gecede tüm Karamürsel halkından helallik istedi.

Gözyaşlarını tutamadı
Yıldırım şöyle devam etti: “Belediye başkanlığına 31 yaşında başladım, şimdi 35 yaşındayım. Yarın belki de bu koltukta başkası olacak. Bundan daha doğal bir şey yok. Onun için ilk önce eşimden ve annemden, daha sonra da sizlerden helallik almak istiyorum.” Oldukça duygusal bir konuşma yapan İsmail Yıldırım “Ya olduğun gibi görün ya da göründüğün gibi ol” diyerek birilerine mesaj da gönderdi. Daha sonra yerine geçen Yıldırım’ın gözyaşlarını tutamadığı gözlendi.
Melih PALAS
BizimKocaeli

Düşüncelerinizi yazın!

Karamürseldeki Şenlikte Ahmet Özhan’ın Konseri

Ücretsiz Abonelik