Kocaeli Etkinlikleri


Kocaeli'de Gerçekleşecek Kültür ve Sanat Etkinlikleri. Sergiler, Konserler, Festivaller, İmza Günleri Hakkında Bilgiler

Karamürsel Şenliğindeki Kutsi Konseri
Karamürsel’in düşman işgalinden kurtuluşunun yıl dönümü etkinlikleri kapsamında bir konser veren ünlü sanatçı Kutsi, özellikle genç kızlardan büyük ilgi gördü

Karamürsel’in düşman işgalinden kurtuluşunun 87. yıl dönümü nedeniyle düzenlenen şenlikler önceki gün start aldı. 4 Temmuz kurtuluş şenlikleri sabah saat 09.30’da Kabotaj Bayramı’nın kutlanmasıyla başladı. Karamürsel Kaymakam Ramazan Malgaloğlu, Garnizon Komutanı Kıdemli Albay M.Murad Kulaksız ile Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım  Atatürk anıtına çelenk koyduktan sonra saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu. Törende Karamürsel DMYO öğretim görevlisi Osman Uyanık ile Karamürsel Bey Eğitim Merkezi Komutanlığı’nda görevli Levent Dündar günün anlam ve önemini belirten birer konuşma yaptı.

Karamürsel’de daldılar
Kabotaj Bayramı’nı kutlama etkinlikleri kapsamında il genelindeki çeşitli kulüplere üye dalgıçlar Karamürsel’e gelerek, denize daldı. Karamürsel Kayacık Mahallesi Botanik Park önünde gerçekleşen etkinlikte dalgıçlara Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım da eşlik etti. Kurtuluş şenlikleri kapsamında İlhan Çınar Alanı’na oyun grupları kuruldu. Kaydıraklardan kayan, minderler üzerinde zıplayarak eğlenen çocuklar unutulmaz saatler geçirdi. Bu oyun gruplarından şenlik boyunca ücretsiz yararlanabileceklerini öğrenen çocuklar başkan Yıldırım’a teşekkürlerini gönderdi.

Engellilerden sergi

Yine kurtuluş etkinlikleri kapsamında engelli öğrenciler Karamürsel Sanat Sokağı’nda bir sergi açtı. Özel Sevinç Annem Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi ile Özel Annem Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi öğrencilerinin yıl içinde yaptıkları el sanatlarının beğeniye sunulduğu sergi 4 gün boyunca açık kalacak. Sergide öğrencilerin yaptığı ahşap boyama, suluboya, yağlıboya çalışmaları, takı tasarımları, mum, ayna ve çerçeveler yer alıyor. Şenliklerin ilk gününde akşam ise halk konseri vardı. Ünlü sanatçı Kutsi, Karamürselli hayranlarıyla buluşarak onlara unutulmaz bir gece yaşattı.

Kutsi’nin konseri
Doktorlar dizisinin sevilen oyuncularından, ünlü şarkıcı Kutsi’nin konserini yaklaşık 3 bin kişi izledi. İlhan Çınar Alanı’nı tıka basa dolduran Karamürselliler, ünlü sanatçıya hep bir ağızdan eşlik etti. En güzel şarkılarını Karamürselliler için seslendiren Kutsi özellikle genç kızlardan büyük ilgi gördü. Ünlü şarkıcıyı daha yakından görmek isteyen Karamürselli genç kızlar güvenlik güçlerine zor anlar yaşattı. Hareketli şarkılarıyla hayranlarını coşturan Kutsi, gençlerin bir an olsun yerinde oturtmadı. Kurtuluş şenlikleri kapsamında dün akşam İsmail YK konser verdi, bu akşam Ahmet Özhan konseri var.
Melih PALAS
BizimKocaeli

Düşüncelerinizi yazın!

Ücretsiz Abonelik