Kocaeli Etkinlikleri


Kocaeli'de Gerçekleşecek Kültür ve Sanat Etkinlikleri. Sergiler, Konserler, Festivaller, İmza Günleri Hakkında Bilgiler

Kandıra 9.Kültür ve Sanat Festivali
İlimizdeki festivallerin biri bitiyor, diğeri başlıyor.
Bugün Kandıra hareketleniyor. Kandıra Belediyesi’nin organize ettiği 9.Kültür ve Sanat Festivali, bugün start alıyor.

Üç gün sürecek festivalin açılışı saat 17.00’de belediye binası önünden kortej yürüyüşüyle yapılacak. Eski belediye başkanları ve yakınlarına plaket takdim edileceği törende, Kandıra’nın ünlü yoğurdu için üreticiler arasında yarışma düzenlenecek. Keten helva çekimi, yoğurt yeme yarışması gibi etkinliklerin ardından, en iyi yoğurdu üretenlere ödülleri verilecek. Halk oyunları gösterileri, Kandıra Halk Eğitim Merkezi’nin Kandıra Bezi sergisi açılışının ardından, Kandıra Belediyesi’nin fotoğraf sergisinin açılışı yapılacak.

DEFİLE VE KUTSİ KONSERİ
Bu yıl 140’ncı kuruluş yıldönümünü kutlayan Kandıra Belediyesi’nin organize ettiği festivalin ilk akşamı saat 21.00’de KOÜ Kandıra MYO Tekstil Bölümü öğrencilerinin hazırladığı defile ve playback şarkı yarışmasıyla sürecek.
İlk akşamın sanatçısı ise, yumuşak sesi, romantik şarkılarıyla Kutsi olacak. Saat 21.30’da sahne alacak Kutsi’nin konserinin büyük ilgi görmesi bekleniyor.
Üç gün sürecek festivalin konser bölümünde yarın akşam Türkan Kandıralı Orkestrası ve Eylül Turan konseri, cumartesi akşamı ise Lara konseri yer alıyor.

ÖzgürKocaeli

Bir Yorum “Kandıra 9.Kültür ve Sanat Festivali”

  1. hacer ardatürk dedi ki:

    değerli yazar bu etkinliklerin ilk gecesi kandıranın yetiştirdiği önemli insan BESTEKAR AMİR ATEŞ’ ayrılmıştı ..o gece turk sanat müziğinde NİHAL ARDA ve TANER BÜLBÜL değerli bestekarın eserlerinden oluşan konser verdiler acaba diğer sanat olaylarından daha mı önemsizdi sizce????

Düşüncelerinizi yazın!

Ücretsiz Abonelik