Kocaeli Etkinlikleri


Kocaeli'de Gerçekleşecek Kültür ve Sanat Etkinlikleri. Sergiler, Konserler, Festivaller, İmza Günleri Hakkında Bilgiler

Hürriyet Hakkımızdır Treni Kocaelindeydi.
Hürriyet Gazetesi ve TCDD’nin ortak projesi olan Hürriyet Hakkımızıdır Treni, Türkiye turunun 41. gününde Kocaeli’ndeydi
MUHTEŞEM KONSER
Hürriyet Gazetesi ve Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları’nın(TCDD) ortak girişimiyle 1 Temmuz’da Kars’tan “Hürriyet Hakkımızdır. Tren Özgürlüktür” sloganıyla yola çıkan Hürriyet Treni, turunun 41. gününde Kocaeli’ye konuk oldu.340 metre uzunluğundaki 13 vagondan oluşan, 80 kişinin görev yaptığı Hürriyet Treni’ni, İzmit Garı’nda kent protokolü ve vatandaşlar karşıladı.Aile içi şiddete son seminerinin verildiği, Akbank Çocuk Tiyatrosu’nun gösterim yaptığı, doğum günü Hürriyet’in dağıtıldığı etkinlikten bir gece önce ise Feridun Düzağaç, Seka Park Alanı’nda hayranlarıyla buluştu. Binlerce hayranıyla buluşan Düzağaç, sevilen şarkılarını İzmitliler için okuyarak İzmitlilere güzel bir konser akşamı yaşatdı.

Çiçekli Karşılama
Hürriyet Gazetesi’nin 60. kuruluş yıl dönümüyle birlikte İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’nin 60. yıl dönümünün de kutlandığı proje kapsamında dün sabah İzmit Garı’na gelen Hürriyet Treni çiçeklerle karşılandı. Hürriyet Gazetesi Sosyal Proje İletişim Müdürü Emel Armutçu ve tren ekibini Kocaeli Vali vekili İdris Kurtkaya, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Saraybahçe Belediye Başkanı Halil Vehbi Yenice, Sosyal Hizmetler İl Müdürü Hamdi Kadıoğlu, İl Kültür ve Turizm Müdürü Adnan Zamburkan karşıladı.

Pişmaniye Çekildi
Karşılama töreninin ardından Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’ne bağlı yetiştirme yurtlarında kalan çocukların sunduğu halk oyunları gösterileri beğeniyle izlendi. Ardından Kocaeli’nin sembolü pişmaniyenin çekimi gerçekleştirildi. Hürriyet Treni’ni karşılayanlara doğum günü Hürriyet’i armağan edildi, konuklara TCDD’nin büyük önem verdiği hızlı tren projesiyle ilgili olarak sunum yapıldı. Tren turu aile içi şiddete son semineri, Uluslararası Af Örgütü’nün çocuklara yönelik atölye çalışması ve Akbank Çocuk Tiyatrosu’nun gösterimiyle sona erdi.

Hürriyet Hakkımızdır Treni Kocaeli Pişmaniye Çekimi

Murat ULAŞAN-Özgen ÇAVUŞ-BizimKocaeli

Düşüncelerinizi yazın!

Ücretsiz Abonelik