Kocaeli Etkinlikleri


Kocaeli'de Gerçekleşecek Kültür ve Sanat Etkinlikleri. Sergiler, Konserler, Festivaller, İmza Günleri Hakkında Bilgiler

Gebze Belediyesi İbrahim Tatlıses Sünnet Şöleni 2008
Gebze Belediyesi’nin düzenlediği geleneksel sünnet şöleni İbrahim Tatlıses’in Gebze Stadı’nda verdiği muhteşem konserle gerçekleştirildi. Stadyum, Tatlıses hayranlarıyla doldu taştı

Gebze Belediyesi Sünnet Şöleni, Çoban Mustafapaşa Camii’nin önünden yapılan yürüyüşle başladı. Gebze Stadı’na kadar devam eden faytonlar ve develer eşliğindeki yürüyüşe sünnet olacak 600 çocuk ve ailelerini katıldı. Gebze Stadı’ndaki program mehteran konseri ve Akçaabat yöresi halk oyunları ekibinin sunduğu gösterisiyle başladı. Daha sonra bir konuşma yapan Gebze Belediye Başkanı İbrahim Pehlivan, bu şenliklerin kültürümüzün bir parçası olduğunu belirterek “Bugün en mutlu günlerimizden biri, çünkü 600 çocuğumuz delikanlılığa ilk adımlarını atıyor. Bu mutluluğu, bu sevinci hep birlikte yaşamak için buraya toplandık” dedi.

Hizmet şöleni devam edecek
4 yıldır halka en güzel hizmetleri sunmak için çalıştıklarını ifade eden başkan Pehlivan, “Bu şölenler devam edecek. Şöyle bir çevrenize bakın. Yükselen modern binalar, açılan modern caddeler, bulvarlar, kavşaklar, parklar 4 yılda Gebze’nin ulaştığı modern kentleşme sürecinin bir göstergesi. Tozlu ve çamurlu yollardan kurtulduk. Kimsenin cesaret edemediği projelere imza attık. Gebze değişiyor ve gelişiyor. Sizden aldığımız destekle bu hizmetleri bir şölen havasında hep birlikte yaşamaya devam edeceğiz. Sizler her şeyin en iyisine layıksınız, biz de bu anlayışla hizmet yapmanın gayreti içerisindeyiz” diye konuştu. Konuşmasının sonunda sünnet olacak çocukları ve ailelerini tebrik eden başkan Pehlivan ayrıca, Avrupa  Futbol Şampiyonası’nda yarı finale kalan Türk Milli Takımını da kutlayarak başarılar diledi.

25 bin kişiye muhteşem konser
Daha sonra sevilen sanatçı İbrahim Tatlıses sahne aldı. Gebze Stadı’nı hınca hınç dolduran yaklaşık 25 bin Gebzeli’nin coşkulu alkışları içerisinde sahneye çıkan İbrahim Tatlıses, yaklaşık bir buçuk saat süren konserinde seslendirdiği birbirinden güzel şarkılarla sevenlerini mest etti. Konserinde başkan Pehlivan’ı sahneye davet eden İbrahim Tatlıses, muhteşem bir atmosfer içerisinde kendisini ikinci kez Gebzeli sevenleriyle buluşturduğu için başkan Pehlivan’a teşekkür etti. İbrahim Tatlıses’e Gölcü önü meydanının kabarma tablosunu hediye eden başkan Pehlivan da programa katıldığı için Tatlıses’e teşekkür etti. Gece muhteşem bir havai fişek gösterisiyle sona erdi. Programa başkan Pehlivan’ın yanı sıra, AKP Kocaeli Milletvekili Eyüp Ayar, Gebze Kaymakamı M.Emin Avcı, AKP ilçe başkanı M.Ali Okur, Gebze Emniyet Müdürü Ahmet Can, protokol üyeleri, sünnet olacak çocukların aileleri ve yaklaşık 25 bin Gebzeli katıldı.

Kaynak: BizimKocaeli

2 Yorum “Gebze Belediyesi İbrahim Tatlıses Sünnet Şöleni 2008”

  1. filiz dedi ki:

    ibrahim tatlısesi çok seviyorum gebzeye yine gelmesini candan ve içten istiyorum

  2. filiz dedi ki:

    yine ben filiz bu sefer başka bir arzuda şöyle diyeyim hepsi grubununda gelmesini istiyorum sadece ikisi gelsin

Düşüncelerinizi yazın!

Ücretsiz Abonelik