KO-MEK Yaz Spor Okulları’na ilgi büyük

(1/1)

Forum_Robotu:
16 Jul 2008 2007-2008 Eğitim döneminde 32 kurs merkezinde verdiği 72 branştaki eğitimlerle halka hizmet veren KO-MEK, Yaz Spor Okulları ile faaliyetlerini sürdürüyor. Yüzme, basketbol, voleybol, futbol, atletizm, jimnastik, buz pateni ve tenis branşlarında verilen eğitimler büyük ilgi görüyor.

TEMMUZUN GÖZDESİ YÜZME

Temmuz ayı eğitimlerinin başladığı Yaz Spor Okulları’nda en çok ilgiyi yüzme branşı gördü. 3 bini aşkın çocuğun eğitim aldığı branşlarda kursiyerler hem yazın sıcağından kurtuluyor, hem spor yaparak stres atıyor, hem de sporla kendilerini geliştiriyor. Çocuklarının sporla bu şekilde tanışmalarına çok sevindiklerini belirten aileler, böyle bir hizmetin ücretsiz olarak verilmesinden dolayı Büyükşehir’e teşekkür etti.

YÜZME EĞİTİMİ VERİLEN YERLER

Yüzme branşında; Sanayi Odası Havuzu, Çınar Koleji Yüzme Havuzu, İsa Bora Sosyal Tesisleri, Life Port İstanbul Oteli Yüzme Havuzu, KAO Otel Yüzme Havuzu, İzmit Kapalı Yüzme Havuzu, Yıldızlar Yüzme Kulübü’nde eğitim veriliyor.

ATLETİZM VE BUZ PATENİ

Atletizm branşında; İzmit Atletizm Pisti (Outlet Yanı), Gebze Stadyum Atletizm Pisti’nde, jimnastik branşında; KOÜ BESYO (42 Evler), Olimpik Buz Sporları Salonu, KOÜ Karamürsel BESYO’da  veriliyor. Basketbol ve voleybol eğitimleri ise; 29 Ekim İlköğretim Okulu, Atatürk Anadolu Lisesi, Gölcük Endüstri Meslek Lisesi, Karamürsel Dereköy Spor Salonu, Kocaeli Endüstri Meslek Lisesi, Türk Pirelli İlköğretim Okulu, Gebze Sağlık Meslek Lisesi, Kocaeli Endüstri Meslek Lisesi, 29 Ekim İlköğretim Okulu, Gölcük Endüstri Meslek Lisesi’nde, Buz pateni branş eğitimleri de Olimpik Buz Sporları Salonu’nda devam ediyor.

FUTBOLA BÜYÜK İLGİ

Yaz kurslarında en çok ilgi gören bir diğer branş olan futbolda ise, Seka Park Spor Tesisleri Futbol Sahası, Dilovası Stadı, Gölcük Kavaklı Spor Tesisleri Futbol Sahası, Gebze Metin Oktay Stadı, Barkın Futbol Sahası, Kuruçeşme Futbol Sahası, Vinsan Spor Tesisleri, Çenesuyu Plajyolu Futbol Sahası, Şirintepe Futbol Sahası, Ferruh Duygu Spor Tesisleri Futbol Sahası’nda eğitim veriliyor. Tenis dersleri Karamüsel Tenis Kortu, Yuvam 2. Etap Tenis Kortu, Gebze Tenis Kulübü, Palmiye Club Tenis Kortları, Life Port İstanbul Oteli Açık Tenis Kortları, Akademi Spor Kulübü Tenis Kortları’nda verilmeye devam ediyor. Yelkencilik dersleri ise Karamürsel, Derince ve İzmit sahillerinde sürüyor.

EN YAKIN KO-MEK MERKEZİ’NE BAŞVURU

Temmuz ayında son iki haftaya girilirken, Ağustos ayı kayıtları geçen hafta başladı. Çocuklarını yaz spor okullarına  kayıt ettirmek isteyen velilerin, en yakın KO-MEK Merkezi’ne başvurmaları gerekiyor.  Ayrıntılı bilgi almak isteyenler 0262 325 63 63 telefon numarasından yetkililerden bilgi alabilecek.

Devamini Oku

Navigasyon

[0] Mesajlar