Kocaeli Etkinlikleri


Kocaeli'de Gerçekleşecek Kültür ve Sanat Etkinlikleri. Sergiler, Konserler, Festivaller, İmza Günleri Hakkında Bilgiler


Herkese merhaba.
Bu benim ilk yazım olacağı için biraz heyecanlıyım aslında bu heyecanla eğer hatalarım olursa sizlerden şimdiden özür diliyorum.Bu ilk yazımda size bahsedeceğim konu izmit’de(Yaşadığım yer) yapılan fanta gençlik festivalinden bahsedeceğim.
Fanta yetkililerinin bu organizasyonu geleneksel haline dönüştürmesinden ve ilimizde’de yapılmasından öncelikle çok memnun olduğumu ve bizleri eğlendirdiği için buradan tüm İzmit ve kendi adıma teşekkürlerimi sunarım.

Festivalin Haberleri
Festivalin bu sene ilimizde yine yapılacağından emindim ama ilk haberi bana veren ise forum’a kayıt olan ve özel mesaj ile bilgilendiren bir kullanıcı idi (coolone) kendisine bu güzel haberinden dolayı tekrardan teşekkür ederim. Haberi alır almaz google aracılığı ile organizasyon hakkında bilgiler toplamaya başladım. O zamanki araştırmamda bu seneki festival hakkında pek bir bilgi yoktu genel olarak kulaktan kulağa geçen duyumlar vardı, neydi bunlar etkinliğe katılacak sanatçılar kimdi bunlar ? Beyazıt ÖZTÜRK, Emre AYDIN, Sertap ERENER ama kesin bir bilgiye ulaşamamıştım. Festivalin resmi sitesinde bile etkinlik hakkında haber yoktu o günlerde. (Haziran 22 2008)
Aldığım haberi sadece benim duymam ve bilmemle bir şey ifade etmeyeceğini düşünerek bunu sizinle paylaşmak istemiş ve
blog’umda
sizleri de haberdar etmiştim. Haberi yayınlamamla birlikte görüntülenme ve okunma sayısı her geçen gün artmakta idi öyle ki “fanta konserleri” ile Google aramasında ilk sırada çıkmaktaydım bu beni oldukça mutlu etmişti.

Gel Artık Festivale !.
Tamam tamam festivale geliyorum. Fanta’nın belirlediği gibi 10 puanımı topladım.(Bu konuda hiç kendimi kasmadım babam kapakları getirdi ben biriktirdim :D) Şimdi sıra benimle birlikte gelecek kişiyi belirlemekteydi öyle çok büyük bir arkadaş çevrem olmadığı içi hemen aklıma çocukluktan beri arkadaş olduğumuz her şeyi paylaştığımız dostum dediğim ismi Oktay olan arkadaşıma davet ettim, oda beni kırmayarak puan biriktirmeye başladı. Hatta 1 puanını bana vermişti 🙂 Ben staj’da olduğum için etkinliklerin başladığı saatte gidemeyecektik o yüzden ben fabrikadan eve gelmiştim hazırlanıp arkadaşımı çağırdım ve festivalin yapılacağı outlet center’ın yolunu tuttuk öyle ki gittiğimiz minibüste bizimle aynı kaderi paylaşan kişilerde vardı.

Ve Festival Başlıyor.
Hani 10 puan biriktirdik falan dedim ya hiç tahmin etmemişim fanta’nın biletleri bile karaborsaya düşmüş minibüsten iner inmez karşımıza çıktılar 5 YTL’ye bilet diyorlardı sloganları ise şu; 10 YTL verme burada biletler 5 YTL 🙂 eğlence o zaman başlamıştı benim için saat 18:30 gibi oradaydık. Biraz mağazaları gezdikten sonra konserin giriş kapısına git dik elimizdeki kapakları vererek biletimizi aldık. Tam o sırada bir abi gençler fanta içer misiniz diyerek teklif de bulundu bu nazik teklifini nazik bir şekilde ret etdik içimiz dışımız fanta olmuştu çünkü biz alana girdiğimizde kalabalık o kadarda kendini belli etmiyordu sakin gibiydi yani çeşitli etkinlikler vardı. Arkadaşımla birlikte alanda ilgimizi şu etkinlik çekmişti sahneye iki kişi çıkıyor ve çalan şarkıyı bilmeye çalışıyorlardı eğer ikisi de bilemez ise izleyicilerden el kaldırana soruluyor ve bilene hediyesi veriliyordu. Tam bu anda liseden Serkan ve üniversite dede hala birlikte okuduğumuz Aydın gelmişti(Bu arkadaşla kaldığımız dersler hep aynı oluyor 😀 ) Onları gördüğüme sevinmişti orada olacaklarını tahmin ediyordum ama daha onlarla görüşmek için erken olduğunu düşünürken onlar beni bulmuştu daha sonra önlere doğru giderek yerimizi aldık

Eğlence Başlıyorrrr !.
Sahneye ilk olarak dj çıkmıştı hareketli müzikler çalarak bizleri coşturmaya hareketlendirmeye başlamıştı buna eşlik olarak sunucu ise bizleri gaza getirmeye çalışıyordu. Sahneye ilk kimin çıkacağını konuşuyorduk aramızda benim tahminim(beyaz-sertap ve emre idi) aydın ise (beyaz-emre-sertap) diyordu ve onun dediği olmuştu.
İlk olarak Beyaz sahneye çıkmıştı ve daha önceki izmit’de yapılan festivalden bahsetmişti çandan erçetin ver mirkelam gibi isimlerin ayaklarının kaydırıldığını kendisinin ise bu sene son olarak organizasyona katıldığını yaşlandığını dile getirerek bu işi gençlerin yapmasını söyleyerek konuşmasını sürdürdü.Konser alanından bir bayan izleyici sahneye alarak onunla diyalogda bulundular bayandan öyle bir şey söylevi tüm etkinlikler izmitde yapılsın demişti bayanın cevabı ise gayet güzeldi; Hodri Meydan İzmit diyerek oradaki körfez aşıklarını mutlu etmişti.(tabi beni de)
Şimdi sahne sırası Emre AYDIN’DA idi ve bu sanatçı sahnede kaldığı sürece hiçte eğlenmemiştim, o yüzden bu konuda pek bir şey yazmıyorum.
Ve sıra Sertap ERENER’DE sahneye çıkışı oldukça hızlıydı ve alandaki herkesi coşturmaya başlamıştı.[beni de tabi :)] zaten etkinlikte en zevk aldığım anlar Sertap’ın sahnede oluşu idi gayet güzeldi açıkçası seneyi iple çekiyorum diyebilirim.

Yeter Artık Bu Kadar
İlk yazım dedim ama sizlere baya bir şeyler yazdım çok ayrıntıya takıldım herhalde o yüzden olsa gerek sıktıysam kusura bakmayın başımdan neler geçtiğini sizlere anlatdım. Çünkü eğer sizde gittiyseniz sizlerde bir şeyler yazın diye gitmeyen veya gitmek isteyen varsa o kişilerin aklında bir fikir oluşmasını istedim.

Bir dahaki yazıda görüşmek üzere……….

Düşüncelerinizi yazın!

Ücretsiz Abonelik