Kocaeli Etkinlikleri


Kocaeli'de Gerçekleşecek Kültür ve Sanat Etkinlikleri. Sergiler, Konserler, Festivaller, İmza Günleri Hakkında Bilgiler

Etnoğrafya Müzesi'nde Zafer Kutlaması
Saraybahçe Belediyesi’nin düzenlediği 30 Ağustos Zafer Bayramı etkinliği, İzmit Arkeoloji ve Etnoğrafya Müzesi’nde kutlandı. Kocaeli Sanayi Odası (KSO) Oda Orkestrası’nın verdiği “Zafer Coşkusu” konseri son derece farklı, çağdaş bir ortam yarattı.

Müzenin büyüleyici, tarihe adeta yolculuk yaptıran atmosferi içinde İzmit Belediyesi’nin organizasyonunda süslemeler dikkat çekti. Alkolsüz içecek servisi ve zengin ikramların olduğu organizasyonda, konser öncesi katılınlar kokteyl eşliğinde sohbet etti.

Saraybahçe Belediye Başkanı Halil Vehbi Yenice’nin evsahipliğindeki organizasyonu eski milletvekili Nevzat Doğan, İzmit Kaymakamı Sabit Kaya, Çağdaş Kadınlar Derneği yöneticileri, İKM yöneticileri ile sivil toplum örgütlerinin temsilcileri de takip etti.

Konser öncesi kısa bir konuşma yapan Saraybahçe Belediye Başkanı Halil Vehbi Yenice, İzmit’in son yıllarda hızla kabuk değiştirdiğini, tarih ve turizm kimliğiyle de artık öne çıktığına dikkat çekti, “3 bin yıllık bir medeniyetin beşiği olan kentimizin zafer coşkusunun ritmini Arkeoloji Müzesi’nin tarihi atmosferi ile birleştirdik” dedi. Yenice, Kocaeli’de konferans turizminin şart olduğunu da sözlerine ekledi.

Düşüncelerinizi yazın!

Ücretsiz Abonelik