Kocaeli Etkinlikleri


Kocaeli'de Gerçekleşecek Kültür ve Sanat Etkinlikleri. Sergiler, Konserler, Festivaller, İmza Günleri Hakkında Bilgiler

Eskihisar Kalesi'nde Zara Konseri
Gebze’nin tarihi Eskihisar Kalesi’nde organize edilen “Kale’de Buluşalım” etkinlikleri ünlü sanatçı Zara konseriyle başladı. Konseri binlerce kişi izledi

Konseri izlemeye gelen Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim  Karaosmanoğlu’na, Gebze Belediye Başkanı İbrahim Pehlivan, Dilovası Belediye Başkanı Musa Kahraman, AKP İl Kadın Kolları Başkanı Oya Tunçel, AKP Gebze İlçe Başkanı Mehmet Ali Okur, AKP Darıca Belde Başkanı Orhan Pala eşlik etti. “Kale’de Buluşalım” etkinliklerinin son günü olan 24 Temmuz Perşembe akşamı sahne alacak olan Erol ve Ute Büyükburç çifti de konseri başkan Karaosmanoğlu ile birlikte izledi.

Buralar köhneydi
Konser öncesinde Eskihisar Kalesi’ni dolduran binlerce vatandaşa seslenen başkan Karaosmanoğlu, “Eskihisar Kalesi tarihi açıdan çok önemli. Ancak yıllarca bu değerlerimize gereken özeni ve ilgiyi göstermemişiz. Bu durum tarihine sahip çıkan herkes gibi beni de üzmüştür. Büyükşehir Belediyesi olarak tarihimize ve tarihi zenginliklerimize sahip çıkma kararı aldık. Bu düşüncemiz bundan sonra da aynı kararlılıkla devam edecek” dedi.

Sanatsal etkinlikler
Büyükşehir Belediyesi’nin tarihi Eskihisar Kalesi’ni daha da fonksiyonel hale getireceğini ifade eden Karaosmanoğlu, Kültür Bakanlığı’ndan alınan izin doğrultusunda yaz boyunca kalede birbirinden güzel etkinliklerin gerçekleştirileceğini söyledi. Daha sonra sahneye ünlü sanatçı Zara çıktı. Türkü ve kasideleri büyük bir başarıyla seslendiren Zara seyircileri sesiyle adeta büyüledi. Konserin sonunda vatandaşlar sevilen sanatçıyı ayakta alkışlarken, Karaosmanoğlu da kendisine çiçek vererek teşekkür etti.
BizimKocaeli

Bir Yorum “Eskihisar Kalesi’nde Zara Konseri”

  1. hatice dedi ki:

    guzel bır konserdı..emege saygı =)

Düşüncelerinizi yazın!

Ücretsiz Abonelik