Kocaeli Etkinlikleri


Kocaeli'de Gerçekleşecek Kültür ve Sanat Etkinlikleri. Sergiler, Konserler, Festivaller, İmza Günleri Hakkında Bilgiler

Erzurumluların Yayla Şenliği Renkli Geçti
Körfez Erzurum  Kültür Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği’nin her yıl geleneksel olarak düzenlediği Yayla Şenliği, İlimtepe’deki mesire alanında yapıldı. Şenlikler renkli görüntülere sahne olurken, konuklara meşhur Erzurum cağ kebabı ikram edildi

Körfez Erzurumlular Derneği Başkanı Erdal Durmuş’un ev sahipliği yaptığı Yayla Şenliği’ne AKP Kocaeli Milletvekili Muzaffer Baştopçu, Körfez Belediye Başkanı Yunus Pehlivan, CHP Körfez İlçe Başkanı Turgay Aksu, belediye başkanı aday adayı Salih Şirin, MHP İl Başkanı Ruhi Çavdar, MHP Körfez İlçe Başkanı M. Salih Kurtbaş, SP Körfez ilçe Başkanı Maşallah Söğüt, DP MYKY üyesi Orhan Bozkurt, Körfez Ağrılılar Derneği Başkanı Suat Demir, Körfez Belediyesi Teknik Hizmetler Müdürü Osman Yurt, Körfez Belediye Meclis üyesi Mehmet Allak, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hayati Aydın, KTO Meclis üyesi ve başkan adayı Miktad Özpınar, Körfez Galatasaraylılar Derneği Başkanı ve iş adamı Ahmet Önal, İstanbul Kadıköy Cumhuriyet Savcısı Şenol Demir’le çok sayıda vatandaş ve davetli katıldı.

Durmuş’tan teşekkür konuşması
Açılış konuşmasını yapan Körfez Erzurum Kültür Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Erdal Durmuş, “Körfez Erzurumlular Derneği olarak her yıl geleneksel olarak yayla şenliklerimize ara vermeden devam ediyoruz. Buradaki gayemiz Körfez ve Kocaeli bölgesinde yaşayan Erzurumlu hemşerilerimizi yılda bir kez de olsa bir araya getirmek, onları burada kaynaştırmak ve gelenek ve göreneklerimizi bir arada yaşatmak. Umarım önümüzdeki yıllarda daha görkemli bir etkinlik yaparız. Bize burada desteklerini esirgemeyen belediye başkanımız Yunus Pehlivan’a, iş adamlarımız Ahmet Önal’a, Miktad Özpınar’a, Şeref Durmuş’a ayrıca bizleri kırmayarak şenliklerimize katılan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Türkülerle coştular
Konuşmaların ardından Yayla Şenliği’ne gelen konuklara Erzurum yöresinden cağ kebabı, su böreği, Erzurum kadayıf dolması ve civril peyniri ikram edildi.  Erzurumlular müzik eşliğinde halaylar çekti, yöre sanatçısı Nimat Karagöl ve Latif Kızıl’ın söylediği güzel yöresel türkülerle coştu. Yayla şenliklerinde ayrıca daha önce yönetimde yer alarak katkıda bulunan Selami Laçin, Muhammed Hamarat ve Mustafa Sayın’a plaket takdim edildi. Ayrıca Çorlu’da 25 Temmuz 2008’de WKN (World Kickboxin Netwark) boksda Avrupa şampiyonu olan Adem Bozkurt’a plaketini AKP Kocaeli Milletvekili Muzaffer Baştopçu vererek kutladı.
Naci ZINGIL
BizimKocaeli

Bir Yorum “Erzurumluların Yayla Şenliği Renkli Geçti”

  1. CENGİZ SAYIM dedi ki:

    3 ağustosta körfez erzurum,lular derneği tarafından yapılmış olan yayla şenlikleri olağan üstüydü,her yıl üzerine koyularak dahada güzel olmasını körfez erzurumlular derneğinden bekliyoruz.

    TÜM YÖNETİM KURULUNA SONSUZ TEŞEKKÜRLERİMİ SUNUYORUM.

    C.SAYIM

Düşüncelerinizi yazın!

Ücretsiz Abonelik