Kocaeli Etkinlikleri


Kocaeli'de Gerçekleşecek Kültür ve Sanat Etkinlikleri. Sergiler, Konserler, Festivaller, İmza Günleri Hakkında Bilgiler

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, sezonun yeni çocuk oyunu ile 21 Ekim Çarşamba günü prömiyer yaparak minik seyircisi ile buluştu. Şehir Tiyatroları, her zaman olduğu gibi minik dostlarını unutmadı. Repertuar çalışmaları sırasında minik izleyiciler için özel bir çalışma yapıldı. Oyunun çevre bilincine katkı sunması amacıyla “Don Kişot Petmen’a karşı” adlı eğitici oyun ortaya çıktı.

Don Kişot ve yardımcısı Sanço Panço bu defa yel değirmenleri yerine çevreyi kirleten pet şişelere ve diğer çevre düşmanlarına karşı savaşacak. Danslar ve gölge tiyatrosu ile süslenen oyunda Pet Men’i Şehir Tiyatroları Atölyesi tarafından yapılan dev bir maket canlandıracak. Oyun sezon boyunca sahnelenecek.

“Don Kişot Petmen’e Karşı” adlı çocuk oyununu Sabahattin Mutluer yazdı. Ebru Kara’nın yönettiği oyunun dekor-kostüm tasarımını Ebru Aklar, animasyonunu ise Murat Serkan Aktü yaptı. Işık tasarımını Bülent Balcı, müziklerini Çağrı Beklen’in yaptığı oyunun dans düzeni ise Ferdi Yıldız’a ait.

Oyunda Don Kişot’u Cemal Aldıç, Sanço Panço’yu Levent Muratoğlu canlandıracak. Oyunda ayrıca Şehir Tiyatroları’nın başarılı oyuncularından Aytek Mete Elgün, Destan Batmaz, Tekin Mehmet Ezgütekin, Utku Oğuz, Ahsen Gül Ever ve Işık Öztorun rol alıyor.

Düşüncelerinizi yazın!

Don Kişot Petmen’a karşı

Ücretsiz Abonelik