Kocaeli Etkinlikleri


Kocaeli'de Gerçekleşecek Kültür ve Sanat Etkinlikleri. Sergiler, Konserler, Festivaller, İmza Günleri Hakkında Bilgiler

Kocaeli Derince Çınarlıdere Parkurunda her hafta Pazar günleri düzenlenen sabah yürüyüşüne bu hafta Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu da katıldı. Derincelilerin her hafta yoğun ilgi gösterdiği Çınarlıdere yürüyüşü, bu hafta İzmitten gelen katılımcılarla birlikte daha da renkli geçti.

Mersincik Mahallesinde bulunan atış poligonundan start alan yürüyüşte Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, yürüyüşe her hafta katılan Derince Belediye Başkanı Dr.Aziz Alemdar ile birlikte yürüdü. Özellikle bayanların büyük ilgi gösterdiği Çınarlıdere yürüyüşü sabah saat 08.00’de atış poligonu önünden başladı. Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin Step kursu hocası eşliğinde yapılan ısınma hareketleri sonrası devam eden yürüyüş gidiş ve dönüş olmak üzere yaklaşık olarak 2 saat sürdü. Derince Belediyesi parkurun birkaç noktasında katılımcılara Çenesuyu ikram etti. Şehre yakınlığı ve doğa harikası güzellikleriyle ön plana çıkan Çınarlıdere Parkurunda yürüyüş yapan gencinden yaşlısına yüzlerce kişi yoğun geçen şehir ve iş stresinden bir nebze olsun uzaklaşıp hem spor yaptılar hem de sohbet edip hoş vakit geçirdiler. Yürüyüş programı her hafta olduğu gibi Atış Poligonunda hep birlikte yapılan sabah kahvaltısı ile son buldu.

Bir Yorum “Derince Doğa Yürüyüşleri”

  1. asım dedi ki:

    yürüyüşe katılanları kutlarım. Kahvede evde boş boş oturacaklarına arkadaşlara katılıp hem doğanın güzelliklerini görür hemde kendi sağlıklarına katkı yaparlar.

Düşüncelerinizi yazın!

Derince Doğa Yürüyüşleri

Ücretsiz Abonelik