Kocaeli Etkinlikleri


Kocaeli'de Gerçekleşecek Kültür ve Sanat Etkinlikleri. Sergiler, Konserler, Festivaller, İmza Günleri Hakkında Bilgiler


Büyük Derbent Belediyesi 2. Geleneksel Sünnet Şöleni, muhteşem bir finalle sona erdi. Derbentli Eylül ile İsmail Türüt, şölene katılanları coşturdu
Büyük Derbent Belediyesi 2. Geleneksel Sünnet Şöleni, önceki akşam gerçekleştirilen muhteşem finalle sona erdi. 37 çocuğun sünnet ettirildiği, üç gün süren şölenin finalinde Derbent’ten çıkarak TRT 1’de yayınlanan Alaturka Solist Yarışması’nda birinci olan Eylül Turan ile Karadeniz müziğinin güçlü sesi İsmail Türüt sahne aldı. Derbent Futbol Sahası’nda gerçekleştirilen şölene vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Şölenin ev sahipliğini üstlenen Büyük Derbent Belediye Başkanı Zafer Arat da, gösterilen ilgiden oldukça memnun kaldı.

Başkanları buluşturdu
Büyük Derbent Belediye Başkanı Zafer Arat’ın ev sahipliğini yaptığı sünnet şölenine, Yuvacık Belediye Başkanı Hikmet Karaaslan, Maşukiye Belediye Başkanı Mustafa Er, Bahçecik Belediye Başkanı Doğan Erol, Köseköy Belediye Başkanı Habip Sarman, Eşme Belediye Başkanı Şaban Özer, Uzunçiflik Belediye Başkanı Yaşar Sönmez ve Kartepe Kaymakamı Mustafa Ünaldı katıldı. Sünnet çocuklarıyla yakından ilgilenen Zafer Arat, bu tür sosyal etkinliklerin devamının geleceğinin de müjdesini verdi.

Derbent’in kızı Eylül
Derbentliler’in büyük ilgi gösterdiği şölende sahneye ilk olarak belde halkının yakından tanıdığı bir isim çıktı. Şirinsulhiye Köyü’nde oturan, TRT 1’de yayınlanan Alaturka Solist Yarışması’nda birinci olarak Türkeyi’nin starı olan Eylül, gecede tüm şarkılarını Derbentli hemşehrileri için okudu. Hayranlarının yoğun ilgisiyle karşılaşan Eylül, şölende bol bol imza da dağıttı. Eylül’ün kulakların pasını silmesinin ardından sahneye Karadeniz müziğinin sevilen isimlerinden İsmail Türüt çıktı. Haraketli parçalarla Derbentliler’i coşturan Türüt, 23.00’e kadar sahnede kaldı.
Fatma ASLAN
BizimKocaeli

Düşüncelerinizi yazın!

Cengiz Kurtoğlu Konseri (3)
  • Sultan: 14temmuz perşembeye geliyor burda çarşamba yazıyor düzeltme yapar misiniz
Kocaeli Üniversitesi Kayıt Belgeleri ve İşlemleri (87)
  • ReWork: Ben hereke m.y.o 2 yıllık kazandım ön kayıt işlemini. Kocaeli Üniversitesinın web sitesinden mi yapıcam...
Kocaeli Fuari Haziran Ayi Konser Programı (27)
  • Enes: Murat DALKILIÇ getirirmisiniz ? Lütfen rica ediyoruz çok iyi olucak ama
Kocaeli Fuarı Lunapark Resimleri (83)
  • tuncay kara: ya burası super kimler yaptıysa gönüllerine sağlık.değerini bilelim arkadaşlar
Tavşancıl Sahil Parkı (13)
  • ferah günsür: tavsancıl sahilinde vaad edilenler yapıldı. kocaeli büyükşehir belediyesine ve dilovası belediyesine...

Ücretsiz Abonelik