Kocaeli Etkinlikleri


Kocaeli'de Gerçekleşecek Kültür ve Sanat Etkinlikleri. Sergiler, Konserler, Festivaller, İmza Günleri Hakkında Bilgiler

Deprem Çocukları Kocaeli'de Buluşuyor
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, bu yıl deprem etkinliklerini kapsamlı hale getirdi. 16 Ağustos gecesi Sekapark ve Fuar’da iki anlamlı anma etkinliğine evsahipliği yapacak olan Büyükşehir Belediyesi, ülkemizle aynı kaderi yaşayan Pakistan ve Endonezya’nın depremzede çocuklarını deprem uzmanlarıyla birlikte Kocaeli’ye anma etkinliklerine getirecek.
Depremzede misafirler, Sekapark’ta yapılacak anma programında ilimizin depremzede çocuklarıyla bir araya gelerek, Büyükşehir Belediyesi’nin kuracağı deprem anıtına bayraklarını dikecek. Deprem etkinliğine ulusal ve yerel medyanın büyük ilgi göstermesi bekleniyor.

DEPREM FİLMİ BAŞLIYACAK
Diğer tarafdan yine aynı gece yıkılan Seka Fabrikası alanında Büyükşehir Belediyesi’nin destek verdiği, TRT ve Kızılay’ın öncülüğünde hazırlanan yönetmenliğini Ezel Akay’ın yapacağı “deprem”filminin çekimlerine başlanacak. Çekimler, gecenin geç saatlerine kadar devam edecek.

DUYGU DOLU TÖREN
Kocaeli Fuarı Güneş Sahnesi’nde de duygu dolu saatler yaşanacak. 21.00’da başlanacak anma etkinliğinde yazar Engin Noyan, Dr. Senai Demirci ve Dursun Ali Erzincanlı sahne alarak, depremin ülkemizde açtığı derin yaraya parmak basacak. Kültür Bakanlığı Konya Mevlevi Grubu’nun sema gösterisi yapacağı ve hafızların Kuran-ı Kerim okuyacağı etkinlik, gece yarısına kadar devam edecek.

Düşüncelerinizi yazın!

Ücretsiz Abonelik