Kocaeli Etkinlikleri


Kocaeli'de Gerçekleşecek Kültür ve Sanat Etkinlikleri. Sergiler, Konserler, Festivaller, İmza Günleri Hakkında Bilgiler

Çayırovadaki Kıraç Konseri
Çayırova Belediyesi’nin geleneksel sünnet şöleninde sahne alan Anadolu rock müziğinin güçlü sesi Kırça, hayranlarına unutamayacakları bir gece yaşattı

Çayırova Belediyesi tarafından düzenlenen geleneksel sünnet şöleni binlerce kişiyi buluşturdu. Çayırova Stadı’nın vatandaşlara dar geldiği şölende sahne alan Anadolu rock müziğinin sevilen ismi Kıraç, hayranlarını mest etti. Çayırova Belediye Başkanı Dr. E. Faruk Taşçı’nın ev sahipliği şölene AKP Kocaeli Milletvekili Eyüp Ayar, Çayırova Kaymakamı Abdullah Selim Parlar, Darıca Kaymakamı Osman Ateş, AKP Gebze İlçe Başkanı Mehmet Ali Okur, AKP Darıca Belde Başkanı Orhan Pala, İl Genel Meclisi Üyesi Şevki Demirci, AKP İl Kadın Kolları başkanı Oya Tuncel, Çayırova İlçe Emniyet Müdürü Taşkın Tuncer, Çayırova Mal Müdürü Cengiz Sepetçioğlu, Çayırova İlçe Milli Eğitim Müdürü Bekir Yümnü, AKP Çayırova Belde Başkanı Servet Günay ve yönetim kurulu üyeleri, CHP Çayırova Belde Başkanı Oruç Gökbulak başta olmak üzere çok sayıda kişi katıldı.

Binlerce kişilik koro
Geleneksel sünnet şöleni için ilk program Mandıra Camii’nde yapıldı. Mevlid-i şerif okunmasından sonra çocuklara ve ailelere yönelik ikram gerçekleştirildi. Daha sonra sünnet olacak çocukların hediyeleri takdim edildi. Gündüz gerçekleştirilen programlardan sonra akşam 19:00’da mehteran gösterisi, AKS Halk Dansları Topluluğu’nun folklor gösterisi, stat programının ilk kısmını oluşturdu. Daha sonra Murat Akaya ve Beyza Durmaz sahne alırken, söyledikleri şarkı ve türlülerle stattaki coşkuya öncülük yaptı. Karadeniz müziğinin sevilen ismi Cimilli İbo ve özgün müziğin kraliçesi Arzu, en güzel parçalarını seslendirdi. Gecenin finalinde sahne alan Kıraç, coşkuyu doruğa ulaştırırken, stadı dolduran on binlerce Çayırova’lı ünlü sanatçıya eşlik etti.
BizimKocaeli

Düşüncelerinizi yazın!

Ücretsiz Abonelik