Kocaeli Etkinlikleri


Kocaeli'de Gerçekleşecek Kültür ve Sanat Etkinlikleri. Sergiler, Konserler, Festivaller, İmza Günleri Hakkında Bilgiler

Çayırköye'e Olimpik Kürek Tesisi
Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Bekirpaşa içerisinde yer alan Çayırköy Göleti’nde incelemelerde bulundu. Eğer göletin kapasitesi yeterli görülürse ilerleyen günlerde buraya Türkiye’nin ilk olimpik kürek tesisi yapılacak.

OLİMPİK KÜREK TESİSİ
Başkan Karaosmanoğlu’na incelemeleri sırasında Büyükşehir Başkan Vekili İlyas Şeker, Genel Sekreter Münir Karaloğlu, İSU Genel Müdürü İlhan Bayram, Büyükşehir Koordinatörü Adnan Bilgiç, Park ve Bahçeler Şube Müdürü Ahmet Özkaraaslan, Bekirpaşa Belediye Başkanı Abdullah Köktürk, Kent Konut Genel Müdürü Mustafa Bayraktar ile daire başkanları eşlik etti. Gölette yapılan incelemelerde Çayırköy Göleti’nde olimpik ölçülerde bir kürek tesisinin uygun olup olmayacağını için incelemer yapıldı.

FEDERASYON BAŞKANI KONUK OLMUŞTU
Kürek Federasyonu Başkanı Çetin Öztürk, kısa süre önce ilimize gelerek Başkan Karaosmanoğlu’na konuk olmuştu. Başkan Karaosmanoğlu da, Öztürk’e Sekapark’ı gezdirmiş ve ikili, Uçurtma Tepesi’nden eşsiz Körfez manzarasını izleyerek, sohbet etmişti. Federasyon Başkanı Öztürk, Körfez’in güzelliğine hayran kalarak, önümüzdeki günlerde burada kürek yarışlarının düzenlenebileceğini söylemişti.

OLİMPİK TESİS TALEBİ
2020 yılında yapılacak olimpiyatlara aday olduklarını hatırlatan federasyon başkanı Çetin Öztürk, Başkan Karaosmanoğlu’ndan Kocaeli’de tesis kurmak için yer talebinde de bulunmuştu. Öztürk, 2 bin metre uzunluğunda ve 150 metre genişliğinde olan olimpik ölçülerde bir yere ihtiyaçları olduğunu aktarmıştı. Bunun üzerine Kocaeli’ne dev bir kürek tesisi kurmak için kolları sıvayan Büyükşehir Belediyesi, yer arayışına başlamıştı.

TÜRKİYE’DE İLK DEFA
Bu amaçla Başkan Karaosmanoğlu ile beraberindekiler, İzmitlilerin yazın kavurucu sıcağında serinlemek için de girdiği Çayırköy Göleti’nde incelemelerde bulundu. Eğer Çayırköy Göleti’nin istenen ölçülerde olduğu tespit edilirse buraya olimpik bir kürek tesisi kurulacak. Bu tesis, Türkiye’deki ilk olimpik kürek pisti olma özelliğini de taşıyacak.

Düşüncelerinizi yazın!

Ücretsiz Abonelik