Kocaeli Etkinlikleri


Kocaeli'de Gerçekleşecek Kültür ve Sanat Etkinlikleri. Sergiler, Konserler, Festivaller, İmza Günleri Hakkında Bilgiler

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl ilk kez düzenlenen personel pikniği, önceki gün Yazlık beldesindeki Kadırga Yaylasında yapıldı.

Piknik sabah saatlerinde başladı. Uzun süredir yapılan hazırlıklar kapsamında piknik alanında çocuklar ve yetişkinler için oyun parkurları kuruldu, yemek stantları hazırlandı. Pikniğe Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ev sahipliği yaparken, Genel Sekreter Münir Karaloğlu, Başkan Vekili İlyas Şeker ve belediye üst düzey yöneticileri de aileleriyle hazır bulundu. Piknik alanına personel ve aileleri Ulaşım Daire Başkanlığı’nın farklı noktalardan kaldırdığı toplam 80 otobüsle taşındı.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin çalışanları için en güzel sürprizi Ebru Gündeş konseri oldu. Piknik alanını dolduran binlerce kişi, saat 16.00 sıralarında sahneye çıkan Ebru Gündeş ile coştu. Ebru Gündeş kendisine gösterilen ilgiye teşekkür ederek, “Bana kısır, dolma ve diğer yiyeceklerden ayırmadınız mı” diye sordu. Bunun üzerine piknik alanında Ebru Gündeş’e tabaklar dolusu dolma ve börek gönderildi. Gündeş, sahnede saz ekibiyle birlikte gönderilen yiyecekleri afiyetle yedi. Yaklaşık 2 saat sahnede kalan Ebru Gündeş, bu süre içinde bütün sevilen şarkılarını seslendirdi.
Piknik alanında yemek organizasyonunu Antikkapı gerçekleştirilirken, alandakilere patlamış mısır, macun ve limonata da ikram edildi.

Düşüncelerinizi yazın!

Ücretsiz Abonelik