Kocaeli Etkinlikleri


Kocaeli'de Gerçekleşecek Kültür ve Sanat Etkinlikleri. Sergiler, Konserler, Festivaller, İmza Günleri Hakkında Bilgiler

Kocaeli Burs’u uzun bir maraton ve şuan henüz maratonun ortasında sayılır. 15 Eylül’de Kayıtlar başladı. 10 Ekim’de ise kayıtlar sona erdi. 14 Ekim günü ise başvurular açıklandı. Şimdi 20 Ekim tarihinden itibaren ise bursu kazanan öğrencinin randevu gününe göre kayıt için gerekli evraklar Büyükşehir Belediyesi’ne teslim edilecek. Evraklar ve Kayıt işlemleri bu sene Mehmetalipaşa Sağlık ve Kültür Merkezi‘nde yapılacak.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Burs Kayıt İçin Gerekli Evraklar
1-) Aday numarası yada T.C Kimlik No ile sorgulatdığınız burs başvuru sonuç sayfasının çıktısı. (Sorgu Sonuç Ekranı)
2-) Başvuru formunda belirtiğiniz adres ile aynı olan EYLÜL 2008 Tarihli veya daha önceki aylara ait ailenin üzerine kayıtlı fatura (telefon,elektrik,su veya doğalgaz )
3-) Öğrenciye ait 2 Adet Nüfus Cüzdan Fotokopisi (T.C. Kimlik No’lu)
4-) 2008-2009 Eğitim Öğretim yılına ait okuldan onaylı Öğrenci Belgesi’nin resmi mühürlü aslı
5-) Başarı Belgesi Aslı (TRANSKRİPT).
6-) Babanız, Emekli ise Maaş Dökümü ve Emekli Cüzdanı Fotokopisi. Çalışan ise gelir durumunu gösteren belge.
7-) Annenizin işi durumunu gösteren belge yada SSK ve BAĞ-KUR’dan kaydı olmadığına dair belge. (Belgeyi www.sgk.gov.tr internet adresinden »Çalışan Menüsü »E-Hizmet »Sigortalılık Tescil Kaydı linklerini sıra ile takip ederek alabilirsiniz.)

Randevu tarihinden önce bu evrakları temin etmenizi öneriyorum daha sonradan sıkışabilirsiniz. İmkan dahilinde yedeklerini alın sorun olmaması açısından. Sizden istenilen tüm evrakları belirtilen sıra numarasına göre telli dosya içerisine delerek yerleştiriniz ve o şekilde götürünüz.

Evrak tesliminden 3 gün sonra yine burs sonuç sayfasından kesin kaydınızın yapılıp yapılmadığını öğrenebileceğinizi hatırlatmak isterim. (Başvuru formu’nda yazılan bilgiler ile teslim edilen evraklar geçersiz olursa başvurunuz iptal olucak çünkü  :dsadasccc: )

Benim Randevu tarihim 21 Ekim Salı Günü şimdiden tüm evraklarımı hazırladım.  O gün ilk dersim 10:25′de olduğu için evrakları 9:15-9:45 gibi teslim etmeyi düşünüyorum ki derse yetişebileyim. ;)

Mehmetalipaşa Sağlık ve Kültür Merkezi‘nin nerede olduğunu nasıl ulaşılabileceğini merak ediyorsanız şu yazımı okumananızı tavsiye ediyorum.

İnş. Hak eden kişilere çıkmıştır diyorum, o paranın cebimizde çoğalması dileğimle.  :sd: İyi harcalamar :dsadsad:

Bir Yorum “Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Burs Kayıt Evrakları ve İşlemleri”

  1. Emre dedi ki:

    Bu sene burs hizmeti sunuyormu belediyemiz ??

Düşüncelerinizi yazın!

Ücretsiz Abonelik