Kocaeli Etkinlikleri


Kocaeli'de Gerçekleşecek Kültür ve Sanat Etkinlikleri. Sergiler, Konserler, Festivaller, İmza Günleri Hakkında Bilgiler

Belsa Sinemaları Açılıyor
Bu sayfa güncel olmayan bilgiler içermektedir.Güncel yazı olan (BKS) Kilim Belsa Sinemaları‘nı okumak için tıklayınız.
Geçtiğimiz yıl kapanan Belsa Plaza binasındaki, mülkiyeti Vefa Küçük’e ait Belsa Sinemaları, Kilim Kafe’nin işletmecisi Orhan Yılmaz ve oğlu Şükrü Yılmaz tarafından kiralandı. Belsa’daki Kilim Kafe’nin üç yıldan beri işletmesini yapan Orhan Yılmaz ile Şükrü Yılmaz, Vefa Küçük’le 5 yıllık kira anlaşması yaptıklarını açıkladılar.
BELSA KİLİM SİNEMALARI
Belsa Sinemalarının açık olduğu dönemde, iş merkezinin de hareketliliği artıyordu. Aylardır hem sinemaların kapalı olması, hem Büyükşehir Belediyesi’nin buradan taşınması, Belsa’nın canlılığını da etkilemişti. Orhan Yılmaz ve oğlu Şükrü Yılmaz, Belsa’daki 6 sinema salonundan birini kapatıyor. 5 sinema salonunun 15 Eylül’den itibaren hizmete girmesi hedefleniyor. Sinema salonlarının içi, ses sistemi, perdeleri de tamamen yenileniyor. Aslen Sivaslı olan, kafe işletmeciliğine Hereke’de başlayan baba-oğul Yılmaz’lar, sinema işletmeciliğini ilk kez yapacaklarını, ama bu işi de en iyi şekilde yapmayı hedeflediklerini söylediler. Baba-oğul Yılmaz’lar 5 sinema salonunun yenilenmesi için yaklaşık 500 bin YTL’lik yatırım da yapacaklar. Sinemaların ismi, Belsa Kilim Sinemaları olarak planlanıyor. Ancak bir sponsor bulunması halinde, ismin de değişmesi mümkün. 15 Eylül’den itibaren Belsa Sinemalarında film gösterimi başlayacak. Bayram ertesi de açılış töreni planlanıyor. İzmitli sinemaseverler, önümüzdeki dönemin iddialı yerli ve yabancı filmleri, şehir merkezindeki Belsa Sinemalarında izleyebilecekler.

Bir Yorum “Belsa Sinemaları Açılıyor”

  1. SELMA YILMAZ dedi ki:

    belsa sınema yazı yalnıslık var ve dıger gazetelerde aynen sükrü yılmaz sın oglu orhan yılmaz oluyor ! orhanın ve benım tek bır turp gıbı oglumuz var oda mert yılmaz (3 yas)! 🙂

Düşüncelerinizi yazın!

Ücretsiz Abonelik