Kocaeli Etkinlikleri


Kocaeli'de Gerçekleşecek Kültür ve Sanat Etkinlikleri. Sergiler, Konserler, Festivaller, İmza Günleri Hakkında Bilgiler

Zaten yaşlanıyor muyum diye kendi kendime sorular soruyordum bu son günlerde, tam da bunun üstüne askerlik yoklama kağıdım geldi. Mahallede ve akrabalarımızdan gidip gelenleri çok duyar ve görürdüm. Sıra bana da gelmiş hiç farkında değilim. Nasıl fark ettin dersiniz eğer bizim muhtar evi aramış, babamda gidip yoklama kağıdını alıp eve getirmiş. Önce kulaklarıma inanamamıştım, sonra elime alınca gözlerime de inanamadım.

Neyse ki ben daha üniversite okuyan bir öğrenciyim, işte bu yüzden herkesin dilinde olan “tecil etme” işlemini yapmam gerekiyordu. Daha önceden kulaktan dolma duyumlarım vardı. Üniversite okuyan bir öğrencinin tecil işlemine yapmasına gerek yok, okul kendisi askerlik şubesine bildiriyor gibi duyumlar almıştım. İnternet’i kullanarak arama yapmaya çalıştım tam ve kesin bir bilgi bulamadım. Üniversite okuyan bir öğrenci nasıl tecil işlemi yapar bilmiyor ve bulamıyordum.

Son olarak gelen yoklama kağıdında her türlü soru(lar) için bu numarayı arayabilirsiniz diye bir dip not vardı. Aldım telefonu elime aradım şubeyi öğrenci olduğumu belirttim, nasıl tecil işlemi yapacağımı sordum, ismimi sordular bende söyledim. En geç 31 Ekime kadar okul tarafından onlara öğrenci olduğuma dair yazı gidip gitmediğini kontrol etmemi eğer okul göndermemişse şahsım tarafında getirilmesi gerektiğini öğrendim ve derin bir oh çektim.

Anlayacağınız eğer siz bir üniversite öğrencisiniz iseniz okul sizin yerine askerlik şubesi ile onlar muhattab oluyormuş.
Düşüncelerim gerçekmiş bende büyümüşüm 🙁 askerlik çağımız gelmiş.Şimdi askerlik yaptığımı düşünürsek 2 sene sonra falan evlenme yaşımda gelecek. Kısa bir zamanda evlenilecek kızı bulmam lazım 🙂
Eğer siz okul okumuyorsanız yapmanız gereken işlemlerle ilgili bilgilere Askerlik şubesinin sitesinden ulaşabilirsiniz.

Düşüncelerinizi yazın!

Ücretsiz Abonelik