Kocaeli Etkinlikleri


Kocaeli'de Gerçekleşecek Kültür ve Sanat Etkinlikleri. Sergiler, Konserler, Festivaller, İmza Günleri Hakkında Bilgiler

Alikahya Belediyesinin Sünnet Şöleni
Alikahya Belediyesi’nin bu yıl dördüncüsünü düzenlediği sünnet şölenindeki coşku, karnavalları aratmadı. 10 bin kişinin katıldığı sünnet şöleninde, Eylül ve İsmail YK da bir konser verdi

Alikahya Belediyesi’nin 4. Geleneksel Sünnet Şöleni, bu yıl da renkli görüntülere sahne oldu. 115 çocuğun sünnet olduğu şölen, Alikahya’da bulunan mesire alanında yapılan sünnet şölenine yaklaşık 10 bin vatandaş katıldı. Alikahya Belediye Başkanı Sabri Gökbudak’ın ev sahipliğinde gerçekleştirilen şölene, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Suadiye Beldiye Başkanı Şükrü Karabalık, AKP Alikahya Belde Başkanı Hamdi Parlak, AKP Merkez İlçe Başkanı Hüseyin Yusuf, Halk Eğitim Müdür Yardımcısı Hayrettin Erdem ve çok sayıda vatandaş katıldı.

İlk önce Eylül sahne aldı
Saygı duruşunda bulunulmasıyla başlayan sünnet şöleninde ilk olarak Türkiye’yi Yunanistan’da temsil eden Armenit Dans Topluluğu sahne aldı. Armelit’in gösterisiyle coşan kalabalık ise TRT’de yayınlanan Alaturka Solist Yarışması’nda birinci olarak göğsümüzü kabartan Eylül’ün konseriyle kendinden geçti. Birbirinden güzel şarkılarını hayranları için seslendiren Eylül’e konserin sonunda Alikahya Belediye Başkanı Sabri Gökbudak plaket takdim etti. Gökbudak, başkan Karaosmanoğlu’nu da sahneye davet ederek, katkılarından dolayı Karaosmanoğlu’na da plaket takdim etti.

İsmail YK coşturdu
Başkan Gökbudak, şölende yaptığı konuşmadaşunları söyledi: “Her yıl geleneksel olarak düzenlediğimiz sünnet şöleninde 115 çocuğumuzu  sünnet ettirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Alikahya’yı çağdaş bir kent haline getirmek için çok uğraştık. 9 bin fidan diktik. Okullara kırtasiye yardımında bulunarak eğitime destek olduk. Bu tür faaliyetlerimiz devam edecek.” Gökbudak’ın oknuşmasının ardından ise ünlü popçu İsmail YK sahne alarak sünnet şölenine katılanları coşturdu. Yaklaşık 10 bin kişi, İsmail YK’nın şarkılarıyla kendinden geçti. Yaklaşık 2 saat sahnede kalan İsmail YK’ya Gökbudak’ın plaket takdim etmesiyle şölen sona erdi.
Fatma ASLAN
BizimKocaeli

2 Yorum “Alikahya Belediyesinin Sünnet Şöleni”

 1. yşm dedi ki:

  ismail yk yı çok seviyorum gzel bi konserdi kendini bilmezler yüzünden tatsız bitti ama olsunn. ismail yk kocaeli fuarına da gelsin çok istiyorumm…lütfennn

 2. bilinmiyor dedi ki:

  ismail yk çok güzel başlattı ama birkaç kişinin yüzünden kötü sonlandı

Düşüncelerinizi yazın!

Cengiz Kurtoğlu Konseri (3)
 • Sultan: 14temmuz perşembeye geliyor burda çarşamba yazıyor düzeltme yapar misiniz
Kocaeli Üniversitesi Kayıt Belgeleri ve İşlemleri (87)
 • ReWork: Ben hereke m.y.o 2 yıllık kazandım ön kayıt işlemini. Kocaeli Üniversitesinın web sitesinden mi yapıcam...
Kocaeli Fuari Haziran Ayi Konser Programı (27)
 • Enes: Murat DALKILIÇ getirirmisiniz ? Lütfen rica ediyoruz çok iyi olucak ama
Kocaeli Fuarı Lunapark Resimleri (83)
 • tuncay kara: ya burası super kimler yaptıysa gönüllerine sağlık.değerini bilelim arkadaşlar
Tavşancıl Sahil Parkı (13)
 • ferah günsür: tavsancıl sahilinde vaad edilenler yapıldı. kocaeli büyükşehir belediyesine ve dilovası belediyesine...

Ücretsiz Abonelik