Kocaeli Etkinlikleri


Kocaeli'de Gerçekleşecek Kültür ve Sanat Etkinlikleri. Sergiler, Konserler, Festivaller, İmza Günleri Hakkında Bilgiler

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin bu yıl 4.’sünü gerçekleştirdiği Kocaeli Yöresel Kültürler Fuarı görkemli bir törenle açıldı. Kocaeli Fuar alanında gerçekleştirilen ve 47 derneğin katıldığı açılış töreninde konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Bu fuar Türkiye’nin başka yerinde yok. Burada farklı kültürler kaynaşıyor” dedi.

Kocaeli Fuar içi Güneş Sahnesi alanında açılan Kocaeli Yöresel Kültürler Fuarı na ilgi oldukça yoğun idi. Yöresel Kültürler Fuarı açılışına
Başkan Karaosmanoğlu’nun yanı sıra Kocaeli Milletvekili Fikri Işık, Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili İlyas Şeker, Genel Sekreter Ersin Yazıcı, Genel Sekreter Yardımcısı Dr. Tahir Büyükakın ve çok sayıda davetli ile vatandaş katıldı.

Vatandaşların da büyük ilgi gösterdiği fuar açılışında konuşan Başkan Karaosmanoğlu, farklı kültürlerin Kocaeli’nin zenginliğini oluşturduğunu vurguladı. ‘’Dünyanın kültür açısından en zengin, en güzel kentinde yaşıyoruz. Farklı kültürleri bir arada yaşıyoruz. Bu tablo Türkiye’nin başka yerinde yok. Farklılıklar hiçbir zaman bizi ayırmaz. Hür topraklarda yaşıyoruz. İnançlarımızı, değerlerimizi özgürce yaşıyoruz’ dedi. Karaosmanoğlu şöyle devam etti: Bu ülkeyi İstiklal Savaşı’nda öyle kolay almadık. Dedelerimiz canını ortaya koydu. Bu nedenle onlara minnettarız. Birlik ve beraberliğimiz hiçbir zaman bozulmasın”

Haberin Devamı

Düşüncelerinizi yazın!

4. Kocaeli Yöresel Kültürler Fuarı

Ücretsiz Abonelik