Kocaeli Etkinlikleri


Kocaeli'de Gerçekleşecek Kültür ve Sanat Etkinlikleri. Sergiler, Konserler, Festivaller, İmza Günleri Hakkında Bilgiler

3. Yöresel Kültürler Fuarı ve Sempozyumu Finali
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin geçtiğimiz haftalarda Çevre ve Orman Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nun katılımıyla açtığı 3. Yöresel Kültürler Fuarı ve Sempozyumu’nun plaket ve sertifika töreni fuar içindeki Güneş Sahnesi’nde gerçekleşti.
DERNEK BAŞKANLARI TAM KADRO
Plaket töreninin açılış konuşmanı yapan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Eğitim ve Kültür Daire Başkanı Sait Karaçorlu, bu organizasyonun önemine değinirken, birlik beraberliğin güzel meyveler verdiğinin altını çizdi. İlimizde faaliyet gösteren tüm hemşehri derneklerinin hazır bulunduğu gecede, yöresel halk oyunları ekipleri gösteri yaparak, kendilerini izlemeye gelenlere keyifli dakikalar yaşattı.

PLAKET VE SERTİFİKA VERİLDİ
Saraybahçe Belediye Başkanı Halil Vehbi Yenice’nin de hazır bulunduğu 3. Yöresel Kültürler Fuarı ve Sempozyumu’nun plaket ve sertifika töreninde 45 hemşehri derneğinin başkanı plaket, sertifika ve çeşitli hediyelerle ödüllendirildi. Plaket töreninden sonra derneklerin stantlarını gezen Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili İlyas Şeker, görevlilerle sohbet edip, bundan sonraki yıllarda daha güzel ve geniş çapta organizasyonlara imza atacaklarını belirtti.

KOCAELİ HEPİMİZİN
Hemşehri derneklerinin üyelerinin de katıldığı gecede konuşan Başkan Vekili İlyas Şeker, ‘’Bu organizasyon Kocaeli’de ilk. Bir başka yerden gelen arkadaşlar, ‘Bu yöresel dernekleri bu şekilde nasıl bir araya getirdiniz?’ diye soruyorlar. Kocaeli hepimizin, Türkiye hepimizin. Başka Türkiye yok. 24 saatin yarısını bu kentin caddelerinde, sokaklarında harcıyoruz. O yüzden evimize gösterdiğimiz özenin kat kat fazlasını kentimize göstermeliyiz. Bunu da elbirliği ile yapmak zorundayız’’ dedi.

BU GÜZELLİKLERİ PAYLAŞMALIYIZ
Şeker, sözlerini şöyle sürdürdü; ‘’Anadolumuz’un farklı örfleri, adetleri, gelenekleri, kültürleri var. Bunları hep birlikte paylaşmak zorundayız. Genelde işle ev arasında sıkışmış durumdayız. Bu güzellikleri kapı komşumuz, arkadaşlarımız bilmez. Bu güzellikleri sunmak, paylaşmak, takdim etmekte bir fırsat. Ben buraları iki-üç defa gezme fırsatı buldum ve kimle konuştuysam bundan memnun olduklarını ve gerçekten komşularıyla, stant sahipleriyle paylaşımda bulunduklarını belirttiler.’’

null
null
null
null
null
null

Düşüncelerinizi yazın!

Ücretsiz Abonelik