Kocaeli Etkinlikleri


Kocaeli'de Gerçekleşecek Kültür ve Sanat Etkinlikleri. Sergiler, Konserler, Festivaller, İmza Günleri Hakkında Bilgiler

Kartepe'de tozu dumana katan şenlik
Suadiye Belediyesi’nin 2. düzenlediği Kartepe Yayla Şenliği’ne katılanlar toza dumana katan motor yarışlarıyla heyecanladı, konserlere coştu

Kartepe Yayla Şenlikleri, bu kez tam bir şölen havasında geçti. İlki gençler arasında yaşanan tartışmalar nedeniyle buruk geçen şenliğin dün gerçekleştirilen ikincisine 5 bin kişiden fazla katılım sağlandı. Suadiye Belediyesi tarafından Eğreti Düzü mevkiinde düzenlenen şenliklerde motor yarışları nefes keserken konserler coşturdu. Tertip komitesi başkanı Aşkın Adıgüzel, üyeler Abdullah Yılmaz, Samet Vural, Ali Osman Kanyılmaz ile Suadiye Belediye Başkanı Şükrü Karabalık’ın ev sahipliği yaptığı şenlikte kent merkezinden ücretsiz olarak Kartepe’ye taşınan vatandaşlar güzel bir gün geçirme imkanı buldu.

Motor yarışları
Motor yarışları ve ATV gösterileriyle başlayan şenlik bir hayli çekişmeli dakikalara sahne oldu. Özel olarak hazırlanan parkurda motor sürücüleri adeta tozu dumana kattı. Suadiye Jandarması, şenlikte tatsızlık yaşanmaması için geniş güvenlik önlemleri aldı. Karadenizli türkücüler Gökhan Birben, Recebim ve Zeynep Başkan’ın sahne aldığı şenliğe katılanlar bol bol halay çekti.

Özgen ÇAVUŞ
BizimKocaeli

Düşüncelerinizi yazın!

Ücretsiz Abonelik