Kocaeli Etkinlikleri


Kocaeli'de Gerçekleşecek Kültür ve Sanat Etkinlikleri. Sergiler, Konserler, Festivaller, İmza Günleri Hakkında Bilgiler


Yuvacık 19. Gençlik Kültür Sanat ve Sünnet Şöleni çeşitli yarışmalar, gösteriler ve ünlü sanatçıların yer aldığı konserle başladı. Bu yıl 200 çocuğun sünnet olduğu şölen unutulmaz anlara sahne oldu

Yuvacık Belediyesi’nin geleneksel hale getirdiği ve bu yıl 19.’su düzenlenen Gençlik Kültür Sanat ve Sünnet Şöleni önceki akşam Yuvacık Belediyesi önünde start aldı. Gündüz ve gece devam eden etkinliklerde, bisiklet yarışı, halk koşusu, güreş müsabakaları gündüz kuşağında en çok ilgi gören  etkinliklerdi. Gece ise özgün müziğin güçlü yorumcusu Mesut Şimşek, ilahileriyle süslediği konseri ve semazenleriyle şölene renk kattı. Gecesinin finalinde ise Karadenizli ünlü türkücü İsmail Türüt konseri vardı. Türüt birbirinden güzel şarkıları seslendirerek Yuvalıklılar’a unutulmaz bir yaz akşamı yaşattı.

Belediye başkanları katıldı
Bundan 19 yıl önce başlayan ve geleneksel hale gelen Yuvacık Gençlik Kültür Sanat ve Sünnet Şöleni’nde bu yıl 200 çocuk sünnet oldu. Yuavacık Belediye Başkanı Hikmet Karaaslan ile AKP Yuvacık Belde Başkanı Ahmet Erdoğan’ın ev sahipliğinde gerçekleştirilen şenliğe Başiskele Kaymakamı Selami Aydın, Başiskele İlçe Emniyet Müdürü Soner Bal, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, başkan vekili İlyas Şeker, Yeniköy Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz, Bahçecik Belediye Başkanı Doğan Erol, Maşukiye Belediye Başkanı Mustafa Er’in de aralarında bulunduğu belediye meclis üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Protokol konuşmaları
Şölen gündüz yapılan bisiklet ve halk koşunda dereceye girenlere protokol tarafından ödüllerin verilmesiyle başladı. Ardından Yuvacık Belediyesi’nin güreş ekibi güzel bir gösteriye imza attı. Protokol konuşmalarında ev sahibi başkan Karaaslan, beldenin tarihi ve geçmişiyle bugüne kadar yapılan hizmetler hakkında bilgi aktardı. Aslen Yuvacıklı olan Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu da kendi belediye başkanlığı döneminde bu şenliklerin başladığına dikkat çekerek, Büyükşehir Belediyesi’nin hizmetlerinden bahsetti. Artık planlı bir büyüme yaşayacaklarını söyleyen başkan Karaosmanoğlu, şölene katılan herkese teşekkür etti.

Minikler dua etti
Nurgül Bayer tarafından sunulan programın devamında şenliklere katılamayanların mesajları okundu. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın mesajı ise coşkuyla alkışlandı. Saatler 22.00’e yaklaştığında özgün müziğin sevilen ismi Mesut Şimşek sahne alarak birbirinden güzel ilahileri seslendirdi. Konserinin ikinci bölümünde semazenlerle birlikte sahnede kalan sanatçıya,  hayranları da ilahilerde eşlik etti. Öte yandan “Affet Allah’ım” ilahisini söylerken tüm minikleri sahneye davet eden Şimşek, çocuklara el açtırıp dua ettirerek ilahiyi seslendirdi. Yaklaşık 1 saat sahnede kalan Şimşek, başkan Karaaslan’dan plaketini aldıktan sonra sahneyi İsmail Türüt’e bıraktı.

Protokol horon çekti
Saatler 23.00’ü gösterdiğinde sahne alan İsmail Türüt, sempatik tavırlarıyla bir kez daha gönülleri fethetti. Konserden önce halkın arasına karışarak herkesi kucaklayan Türüt, birbirinden güzel ve hareketli türküleriyle davetlileri coşturdu. Oldukça güzel bir konsere imza atan Türüt’e alana gelen binlerce vatandaş da eşlik etti. Türüt’ün söylediği hareketli türkülerle coşan vatandaşlar, bol bol horon tepti. İlerleyen saatlerde iyice hareketlenen gecede, başta başkan Karaosmanoğlu olmak üzere tüm davetliler birlikte horon tepti. Yaklaşık bir saat süren konserin sonunda ünlü sanatçıya teşekkür plaketi verildi.
Murat ULAŞAN
BizimKocaeli

4 Yorum “19. Yuvacık Gençlik Kültür Sanat ve Sünnet Şöleni”

 1. hüseyin dedi ki:

  çok güseldi arkadaşlar anlattı ama gelemedim

 2. recep dedi ki:

  :)çok güseldi hele güreşçilerin gösterisi harikaydı

 3. berat dedi ki:

  ben gördüm ilkdefa güzel şarkıları vardı

 4. berat dedi ki:

  güzel şarkıları vardı rkısı daha güzeldi

Düşüncelerinizi yazın!

Ücretsiz Abonelik